TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas „Čili“ įkūrėją Tadą Karosą nubaudė daug mažesne bauda, nei prašė prokurorai

Linas Tadas Karosas
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Linas Tadas Karosas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vieno didžiausių Lietuvoje restoranų ir kavinių tinklų „Čili“ įkūrėjas, verslininkas Tadas Karosas antradienį pripažintas kaltu dėl bankroto administratoriaus papirkimo, jam skirta 13 tūkst. litų bauda, nors prokurorai siūlė skirti keturis kartus didesnę baudą – 52 tūkst. litų.

Kartu su juo nuteistas ir Saulius Svitojus, jam skirta 15,6 tūkst. litų bauda. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad byloje pakanka įrodymų kaltei pagrįsti, tačiau nuosprendis dar gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Abu verslininkai anksčiau teisti nebuvo. Teismas skyrė maždaug keturis kartus mažesnes baudas, nei siūlė Vilniaus apygardos prokuratūra: T.Karosui prokuroras siūlė 52 tūkst. litų, o S.Svitojui - 57,2 tūkst. litų.

Teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis sakė, kad paskirta bauda yra viena iš alternatyvių baudų už šias nusikalstamas veikas, ji yra mažesnė nei siūlė prokuroras, nes abu asmenys anksčiau nebuvo teisti.

Nuosprendžio išgirsti neatvyko

Nė vienas nuteistųjų ar jų gynėjai į nuosprendžio paskelbimą neatvyko. Jiems jau anksčiau buvo skirta kardomoji priemonė - 50 tūkst. litų užstatas kiekvienam. Jis paliktas galioti ir bus grąžintas tik po nuosprendžio įsiteisėjimo.

29 tūkst. 800 litų, kurie buvo naudojami kyšiui, bus saugojami Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Finansų skyriuje. Įsiteisėjus nuosprendžiui jie bus konfiskuoti kaip nusikalstamos veikos priemonė.

T.Karosui ir S.Svitojui teks ne tik sumokėti pinigines baudas, bet ir atlyginti dviejų ekspertizių išlaidas.

„Priimdamas nuosprendį teismas remiasi ir neturi pagrindi netikėti Artūro Lauciaus nuosekliais parodymais, be to, jie pagrįsti bylos medžiaga“, - sakė nuosprendį paskelbęs teisėjas. Pasak jo, liudytojas nurodė, kad buvo susitikęs su nuteistaisiais, jie pasiūlė kyšį.

Teismas mano, kad iš elektroninių laiškų matyti, kad T.Karosas buvo susisiekęs su S.Svitojumi, teiravosi, kada bus pasirašyti dokumentai, kuriais atsisakoma ieškinių.

„Esą S.Svitojus pats veikė ir davė A.Lauciui savo pinigus teismas vertina kritiškai. Iš bylos medžiagos matyti, kad pagrindinis steigėjas ir akcininkas buvo T.Karosas, S.Svitojus buvo tik valdybos narys. Neolgiška, kad valdybos nariui labiau rūpėtų, nei akcininkui ir steigėjui“, - sakė teisėjas.

Kaltę neigė

S.Svitojus prašė atleisti jį nuo atsakomybės pagal laidavimą, tačiau teismas šio prašymo netenkino, nes įstatymas reikalauja, kad asmuo visiškai pripažintų savo kaltę ir gailėtųsi.

Holdingo „LTk Capital“ (buvusio „Amazing Cili Invest“) pagrindinį akcininką ir jos valdomos restoranų tinklų Lietuvoje ir Latvijoje valdymo įmonės „Čili Holdings“ valdybos pirmininką T.Karosą teisėsauga kaltino bankroto administratoriaus Artūro Lauciaus papirkimu.

Bendrovės valdybos narys S.Svitojus buvo kaltinamas papirkimu bei kurstymu suklastoti dokumentus. Jis kaltu pripažintas pagal abu kaltinimus.

T.Karosas teisme kaltas neprisipažino, jis teigė, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir jį reketavę asmenys, tarp jų - bankroto administratorius, surengė provokaciją. S.Svitojus kaltu prisipažino tik iš dalies - jis anksčiau teisme aiškino, kad perdavė pinigus.

Vilniaus apygardos prokuratūros kaltinamajame akte rašoma, kad T.Karosas ir S.Svitojus bendrininkaudami papirko valstybės tarnautojui prilygintą asmenį - bankroto administratorių, kuris administravo bankrutuojančią įmonę GCW.

Pasak kaltintojų, 2012 metų liepą T.Karosas ir S.Svitojus su bankroto administratoriumi susitiko Žalgirio gatvėje Vilniuje esančiose „Čili Holdings“ patalpose ir pasiūlė apie 30 tūkst. litų kyšį.

Prokuroro Giedriaus Tarasevičiaus teigimu, kyšis buvo siūlomas už tai, kad A.Laucius atsisakytų daugiau nei 7 mln. litų vertės ieškinių bendrovei „Vilsarma“, tokio pat ieškinio bendrovei „Tokyo“ bei patvirtintų „Vilsarmos“ 1 mln. litų kreditorinį reikalavimą.

Liudytoju teisme apklaustas A.Laucius sakė, kad jam daromas spaudimas, dėl jo veiklos buvo rašomi skundai, jis jokių neteisėtų veiksmų neatliko, o pradėjus siūlyti kyšį, pokalbius su verslininkais ėmė įrašinėti ir kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

T.Karosas su įmonės finansininku STT pareigūnų buvo sulaikytas 2012 metų rugpjūtį. Už užstatą paleistas verslininkas žurnalistams tvirtino esąs nekaltas ir teigė, kad prieš jį surengta provokacija.

Holdingas veikia viešojo maitinimo, apgyvendinimo, reklamos, sveikatingumo ir interneto prekybos srityse, prekyba kosmetika. „Čili Holdings“ Lietuvoje ir Latvijoje turi 82 restoranus.

Šiuo metu 100 proc. „LTk Capital“ akcijų priklauso T.Karosui. „LTk Capital“ valdo 91,8 proc. „Čili Holdings“ akcijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min