Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 9d. 15:18 , atnaujinta: 2017 rugpjūčio 9d. 16:55

Teismas dar kartą turės nagrinėti buvusio KOP vado A.Navicko ginčą dėl nušalinimo

Pulkininkas Audronis Navickas teisme
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Pulkininkas Audronis Navickas teisme

Vilniaus apygardos administracinis teismas dar kartą turės nagrinėti buvusio Karinių oro pajėgų (KOP) vado pulkininko Audronio Navicko skundą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas trečiadienį panaikino ankstesnę teismo nutartį, kuria buvo nutraukta jo byla dėl nušalinimo nuo pareigų.

„Nutartis panaikinta ir perduota nagrinėti iš naujo pirmos instancijos teismui“, – BNS sakė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

LVAT konstatavo, kad išvada, jog skundžiamas atsakovo įsakymas nebesukelia pareiškėjui jokių teisinių pasekmių, galima tik išnagrinėjus bylą iš esmės ir tik konstatavus, jog jo teisės skundžiamu administraciniu aktu ar atsakovo veiksmais (neveikimu) nebuvo pažeistos.

„Pareiškėjas pagrįstai nurodo, kad liko neįvertintas įsakymo dėl jo nušalinimo teisėtumas ir pagrįstumas“, – rašoma teismo nutartyje. Be to, pažymima, kad pirmosios instancijos teismo išvada, kad neliko nagrinėjamoje byloje objekto, nėra pagrįsta.

LVAT teisėjų kolegija konstatavo, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas neteisingai vertino byloje nustatytas faktines aplinkybes ir nepagrįstai konstatavo, kad A.Navicko skundo reikalavimų dalis nėra priskirta nagrinėti administracinių teismų kompetencijai.

„Nustačiusi, kad pirmosios instancijos teismas netinkamai pritaikė proceso teisės nuostatas ir todėl priėmė iš dalies neteisėtą nutartį, teisėjų kolegija nevertina šio teismo padarytų išvadų dėl pareiškėjo materialinio teisinio suinteresuotumo ir palieka šį klausimą spręsti pirmosios instancijos teismui“, – paskelbė kolegija.

Birželio 12 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas nutraukė bylą dėl buvusio KOP vado pulkininko A.Navicko nušalinimo nuo pareigų išnykus ginčo objektui, taip pat konstatuota, kad byla nepriskirtina administracinių bylų kompetencijai.

Tuomet teismas paskelbė, kad objektyviai nebėra galimybės įpareigoti Krašto apsaugos ministeriją grąžinti pareiškėją į pareigas, nes tai jau buvo padaryta šiemet vasario 10 dieną priimtu sprendimu. Vilniaus apygardos administracinis teismas taip pat konstatavo, kad A.Navickas nenurodė objektyviai pagrįstų argumentų, leidžiančių daryti išvadą, kad ginčijamas įsakymas, net ir grąžinus pareiškėją į pareigas, jam dar sukelia teisines pasekmes.

„Nors A.Navickas teigia, kad panaikinus ginčijamą įsakymą būtų paneigta visuomenėje susidariusi nuomonė dėl jo galimai neteisėtų veiksmų, teismas akcentuoja, kad reputacijos pažeidimo ar dėl to kilusios neturtinės žalos klausimas nėra šios bylos nagrinėjimo dalykas“, – tada paskelbė teisėja Mefodija Povilaitienė.

Nutartis dėl bylos nutraukimo per 7 dienas dienas galėjo būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. A.Navickas šia teise pasinaudojo.

„Faktai liudija, kad plk. A.Navickas sąžiningai tarnavo Lietuvos Respublikai ir tinkamai vykdė savo pareigas, todėl siekdamas apginti pažeistas savo teises, teisinėmis priemonėmis kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašydamas panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį administracinėje byloje ir perduoti klausimą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo“, – BNS yra sakiusi A.Navicko advokatė Gerda Storpirštienė.

Pasak jos, Krašto apsaugos ministerija, oficialiai teigusi, kad sustabdė Lietuvos kariuomenės sraigtasparnių išvežimą į Rusiją, toliau sraigtasparnius remontuoja bendrovėje „Helisota“ – toje pačioje bendrovėje, su kuria, būdamas KOP vado pareigose, A.Navickas pasirašė sutartis. Be to, sraigtasparniai remontuojami pagal tą pačią sutartį, kurią jis pasirašė.

Krašto apsaugos ministerija yra teigusi, kad A.Navickas nevykdė pernai vasarį Gynybos resursų tarybos sprendimo neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje. Šiemet jis buvo grąžintas į pareigas ir po to netrukus atleistas. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kariuomenės vado siūlymu A.Navicką atleido iš profesinės karo tarnybos.

Kreipdamasis į teismą A.Navickas prašė jam priteisti nesumokėtą vidutinį tarnybos atlyginimą – po 127 eurus už kiekvieną dieną nuo įsakymo priėmimo iki teismo sprendimo įvykdymo. Jis taip pat prašė priteisti maistipinigius – po 5,4 euro už kiekvieną priverstinio nebuvimo tarnyboje dieną.

Teisme šių reikalavimų pareiškėjas atsisakė, nes jis buvo grąžintas į pareigas, jam sumokėtas atlyginimas bei delspinigiai.

Sprendimas atleisti KOP vadą priimtas atsižvelgus į karinės žvalgybos vertinimą, kad pulkininkas menkino krašto apsaugos ministrą, kariuomenės vadą, siekė diskredituoti krašto apsaugos sistemą, skelbė Krašto apsaugos ministerija. Sraigtasparnių „Mi-8“ siuntimas remontui į Rusiją pernai buvo sustabdytas paskutinėje stadijoje, jis praėjo kelių krašto apsaugos sistemos pareigūnų filtrus.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos teigimu, sraigtasparnių remontas Rusijoje būtų kirtęsis su Europos Sąjungos sprendimais dėl sankcijų Maskvai ir Lietuvos užsienio politika.

Dabar KOP vado pareigas eina Dainius Guzas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min