Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 31d. 12:10

Teismas atmetė prokuroro Irmanto Mikelionio skundą

Irmantas Mikelionis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Irmantas Mikelionis

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs prokuroro Irmanto Mikelionio skundą Generalinei prokuratūrai dėl įsakymų panaikinimo bei įpareigojimo atlikti veiksmus, nusprendė atmesti skundą kaip nepagrįstą, rašoma spaudos pranešime.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Irmantas Mikelionis prašė teismo panaikinti kaip neteisėtus generalinio prokuroro 2016-12-16 įsakymus, kuriais departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojais buvo paskirti Darius Valys ir Rimvydas Valentukevičius, bei įpareigoti Generalinę prokuratūrą paskirti į šias pareigas būtent jį.

Pasak pareiškėjo, generalinis prokuroras, paskyręs į departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas ne Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijoje daugiausia balų surinkusį kandidatą, o kitus asmenis, pažeidė Prokuratūros įstatyme suteiktą diskrecijos teisę.

Kaip teigia pareiškėjas, skundžiamuose teisės aktuose nepateikti jokie faktiniai duomenys, argumentai, įrodymai, motyvai, kodėl jis, atrankoje surinkęs daugiausia balų ir Atrankos komisijai pripažinus tinkamiausiu kandidatu, nebuvo paskirtas į Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, konstatavo, kad generalinio prokuroro 2016-12-16 įsakymai „Dėl Darius Valio paskyrimo“ ir „Dėl Rimvydo Valentukevičiaus paskyrimo“ priimti teisėtai ir pagrįstai, vadovaujantis Prokuratūros įstatyme generaliniam prokurorui suteikta diskrecijos teise, atitinka Viešojo administravimo įstatymo tokio pobūdžio individualiems administraciniams aktams keliamus reikalavimus, todėl jų naikinti nėra teisinio pagrindo.

Teismas pažymi, kad Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos paskirtis – atlikti atrankos procedūrą ir, atrinkus tinkamiausius kandidatus į laisvas ir atsilaisvinančias vyriausiųjų prokurorų pavaduotojų pareigas, pateikti išvadą generaliniam prokurorui kartu su abėcėlės tvarka nurodytu kandidatų sąrašu.

Vieta sąraše nesuteikia pranašumo, o generalinis prokuroras nėra saistomas Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos išvados, kurios sudedamoji dalis yra kandidatų į laisvas ir atsilaisvinančias vyriausiųjų prokurorų pavaduotojų pareigas sąrašas.

Generalinis prokuroras į laisvas ir atsilaisvinančias vyriausiųjų prokurorų pavaduotojų vietas gali rinktis tik iš tų kandidatų, kuriuos Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisija pripažino tinkamiausiais arba neskirti nė vieno kandidato. Netenkinęs pareiškėjo prašymo panaikinti šiuos įsakymus, teismas neturi pagrindo patenkinti ir pareiškėjo reikalavimą įpareigoti Generalinę prokuratūrą paskirti jį į Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min