Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 27d. 11:17

Dėl grąžinimo į postą besibylinėjantis Vitalijus Gailius Seimo mandato į FNTT vadovo kėdę nekeistų

Vitalijus Gailius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vitalijus Gailius

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį toliau nagrinėjo buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus Vitalijaus Gailiaus prašymą būti grąžintam į pareigas.

15min.lt žiniomis, V.Gailius ketvirtadienį teismo prašė pakviesti liudyti teismui dar keturis asmenis, tarp kurių Valstybės saugumo departamento vadovas Gediminas Grina ir buvęs jo pavaduotojas Vytautas Giržadas. Teismas sutiko su šiuo prašymu tik iš dalies.

Tiesa, V.Gailius pripažįsta dabar teisme dėl grąžinimo į postą FNTT besikaunantis daugiau iš principo nei realiai ketindamas vėl užimti FNTT vadovo pareigas. 

„Noriu įrodyti ne tik sau, bet ir kitiems, kad kažkas valstybėje negerai. Taip pat noriu apginti daugiatūkstantinę Lietuvos pareigūnų armiją nuo tokių veiksmų, kurie buvo atlikti mūsų atžvilgiu, o jie buvo atlikti, nes kažkas išsigando, kad mes, o būtent V.Giržadas, gali išsiaiškinti tuos asmenis. Aš manau, kad jis neklydo pateikdamas informaciją apie asmenis, galėjusius pateikti tą informaciją“, – teigė jis.

Seimo mandato nemes

V.Gailius yra įtrauktas į Liberalų sąjūdžio kandidatų sąrašą ir bolatiruojasi Pakruojo-Joniškio vienmandatėje rinkimų apygardoje. Paklaustas, ką darys, jei teismo sprendimas bus priimtas jau po to, kai jis bus išrinktas Seimo nariu, V.Gailius teigė jau nebeturėsiantis pasirinkimo.

„Mane į FNTT tarnybą atrinko komisija, susidedanti iš septynių asmenų, tarp jų buvo ir atsitiktinių žmonių, kurių neturėjo būti VRM niekada, o jei mane į Seimą deleguos 7 tūkst. žmonių, tai manau, kad pasirinkimo galimybių aš neturėsiu“, – pareiškė jis.

V.Gailius, kaip ir anksčiau, yra visiškai įsitikinęs, kad buvo atleistas neteisėtai – dėl to, kad galėjo išsiaiškinti iš tikrųjų informaciją „Snorui“ nutekinusius asmenis.

„Tiek aš, tiek V.Giržadas šioje situacijoje bandėme išsiaiškinti tikruosius asmenis, kurie perdavė informaciją apie planuojamus veiksmus bankui „Snoras“. Ši profesinė rizika, kad mes pateikėme atsakingiems pareigūnams šią informaciją, atsisuko prieš mus. Tačiau aš niekada neabejojau, kad profesinė rizika reikalinga. Geriau rizikuojant suklysti, nei nerizikuoti, nes tada nesi vertas pareigūno vardo. Pasitikėjome visais pareigūnais, bet, kaip parodė ši istorija, Lietuvoje yra daug nesąžiningų pareigūnų ir savo nusikalstamus kėslus bei veiksmus jie pridengia va tokia operacija. Tai patvirtina teismo sprendimas dėl V.Giržado“, – po teismo posėdžio kalbėjo V.Gailius.

Buvęs FNTT vadovas teigė jau buvęs apklaustas dėl informacijos „Snorui“ nutekinimo ikiteisminį tyrimą atliekančioje Generalinėje prokuratūroje. 

„Taip, aš buvau apklaustas liudytoju apie aplinkybes, kurios tą tyrimą, matyt, pakeis iš esmės ir kryptį tyrimo pakeis. Aš taip galvoju“, – sakė V.Gailius.

Liepė grąžinti pavaduotoją

Antradienį tas pats teismas priėmė sprendimą dėl V.Gailiaus pavaduotojo Vytauto Giržado grąžinimo į pareigas FNTT.

Teismas nutarė, kad nebuvo jokio teisinio pagrindo atleisti V.Giržadą iš darbo FNTT. Todėl ministro įsakymą dėl V.Giržado atleidimo teismas paskelbė neteisėtu.

Teismas įpareigojo sumokėti V.Giržadui kompensaciją už visą pravaikštos laikotarpį, skaičiuojant po 6 367 litus kas mėnesį nuo šių metų vasario.

Jam taip pat priteista 20 tūkst. litų moralinei žalai kompensuoti. Tiesa, V.Giržadas savo patirtą žalą buvo įvertinęs net 0,5 milijono litų.

Tiesa, Vidaus reikalų ministerija šį teismo sprendimą jau yra apskundusi. Neatmestina, kad skundžiamas bus ir teismo sprendimas dėl V.Gailiaus grąžinimo.

Įtarimai nepanaikinti

Juos abu buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis atleido vasario 15 dieną, motyvuodamas Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiaga.

Dėl šio sprendimo, sulaukusio koalicijos partnerių konservatorių kritikos ir sukėlusio įtampą koalicijoje, vėliau buvo priverstas atsistatydinti ir pats R. Palaitis.

Šiuo metu FNTT vadovauja konkursą laimėjęs Kęstutis Jucevičius.

Tiesa, V.Giržadas ir toliau lieka įtariamuoju Generalinės prokuratūros atliekamame tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba nutekinant informaciją apie rengiamus tyrėjų veiksmus dėl banko „Snoras“.

Giržadui yra pareikšti įtarimai dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min