Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas grąžino universitetui lsmu.lt domeną

Kompiuterio klaviatūra
123rf nuotr. / Kompiuterio klaviatūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas nusprendė panaikinti domeno lsmu.lt registraciją M.J. vardu ir perduoti jį VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetui.

Teismas padarė išvadą, kad domenų registracija ir naudojimas turi viešosios tvarkos elementų bei privalo būti užtikrinamas kuo efektyvesnis interneto resursų naudojimas, sąžiningas ir realus informacijos skleidimas.

Nagrinėjamoje byloje konstatavo, kad M.J. įsigijęs interneto svetainės vardą lsmu.lt jo nenaudojo pagal savo deklaruojamą paskirtį. Nors Lietuvoje nėra teisės aktų reglamentuojančių domenų naudojimą, tačiau yra Europos bendrijos reglamentas, kuriame apibrėžiamas interneto svetainės vardo (.eu) naudojimas. Jo pagrindu, galima daryti išvadas, jog įsigijus domeną, jis negali būti naudojamas nesąžiningiems tikslams įgyvendinti.

Įsigijus domeną, jis negali būti naudojamas nesąžiningiems tikslams įgyvendinti.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas kreipėsi į teismą, prašydamas uždrausti M.J. naudoti domeno lsmu.lt vardą ir įpareigoti jį neatlygintinai perduoti.

Nurodė, jog pastarasis naudojasi interneto svetainės vardu, kuris yra tapatus universiteto pavadinimo santrumpai, taip yra pažeidžiama universiteto teisė į pavadinimą. Teigė, kad M.J. įregistravo domeną turėdamas nesąžiningų ketinimų pasipelnyti. Jis buvo įregistruotas praėjus 3 dienoms po paskelbimo apie naujai steigiamą Lietuvos sveikatos mokslų universitetą.

Tuo tarpu, M.J. Nesutiko su reikalavimais ir nurodė, kad domeno vardas sudarytas iš jo ir dar trijų jo draugų vardų pirmųjų raidžių, kurio paskirtis sukurti draugų bendravimo platformą. Tačiau Teismui nenurodė draugų pavardžių, o pateikus duomenis apie tinklapio turinį nebuvo matyti jokių M.J. ir jo draugų bendravimo ženklų. Be to, jis iš karto atsiliepė į universiteto pasiūlymą dėl domeno perdavimo ir nustatė daugiau nei 2000 EUR kainą, kuri LSMU netiko.

Sprendimas per trisdešimt dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą teikiant per Vilniaus apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min