Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 15d. 14:48

Teismas išnagrinėjo buvusio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus ir Vidaus reikalų ministerijos ginčą

Vitalijus Gailius
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vitalijus Gailius

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pradėjo nagrinėti administracinės bylos pagal Vitalijaus Gailiaus skundą Vidaus reikalų ministerijai, Valstybės saugumo departamentui, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikai, atstovaujamai Vidaus reikalų ministerijos bei Valstybės saugumo departamento, dėl įsakymų bei sprendimo panaikinimo, įpareigojimo atlikti veiksmus ir neturtinės žalos priteisimo.

Vitalijus Gailius kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti vidaus reikalų ministro 2012-02-14 ir 2012-02-15 įsakymus, kuriais jis buvo atleistas iš FNTT vadovo pareigų, bei Valstybės saugumo departamento 2012-02-14 sprendimą.

Pareiškėjas taip pat prašo teismo įpareigoti VRM grąžinti jį į FNTT direktoriaus pareigas; iš FNTT priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką už kiekvieną darbo dieną nuo atleidimo iš darbo dienos 2012-02-15 iki teismo sprendimo įvykdymo dienos; į pareiškėjo vidaus tarnybos stažą įskaityti laikotarpį dėl neteisėto atleidimo iš pareigų buvusį priverstinės pravaikštos laikotarpį nuo 2012-02-15 iki teismo sprendimo įvykdymo dienos; iš Lietuvos Respublikos priteisti dėl skundžiamų vidaus reikalų ministro ir VSD neteisėtų veiksmų patirtą 500 tūkstančių litų neturtinę žalą.

Pasak pareiškėjo, skundžiami administraciniai aktai yra neteisėti, nepagrįsti, priimti vidaus reikalų ministrui piktnaudžiaujant tarnyba, siekiant paveikti dėl FNTT atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose priimtų nepalankių sprendimų vidaus reikalų ministrą delegavusios partijos narių ir partiją rėmusių asmenų atžvilgiu.

Lapkričio 15 d. vykusiame uždarame teismo posėdyje Vilniaus apygardos administracinis teismas iš esmės išnagrinėjo šią administracinę bylą ir savo sprendimą skelbs gruodžio 5 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min