Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2009 12 21

Teismas išteisino buvusį Valstybės turto fondo vadovą P.Milašauską dėl „Alitos“ privatizavimo

Vilniaus apygardos teismas (VAT) pirmadienį visiškai išteisino buvusį Valstybės turto fondo (VTF) direktorių Povilą Milašauską dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba bendrovės „Alita“ privatizavimo procese.
Povilas Milašauskas, buvęs VTF vadovas.
Povilas Milašauskas, buvęs VTF vadovas. / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Remiantis VAT nutartimi, P.Milašauskas nepadarė jam inkriminuotos nusikalstamos veikos. Buvusiam VTF vadovui nereiks sumokėti nei Vilniaus miesto 3–iojo apylinkės teismo rugpjūčio pabaigoje skirtos 13 tūkst. litų baudos, nei sumokėti 1,754 mln. litų Turto fondo naudai. Ši nutartis kasacine tvarka gali būti apskųsta Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT).

VAT teisėjų kolegijos nuomone, pirmosios instancijos teismas netinkamai vertino byloje esančius duomenis ir padarė nepagrįstas išvadas dėl piktnaudžiavimo tarnyba sudėties.

Anot VAT, nebuvo įrodyta tyčia P.Milašausko veiksmuose ir nebuvo tinkamai išnagrinėta kaltės forma.  Kolegija padarė išvadą, kad buvęs VTF vadovas tik įformino viešojo konkurso komisijos, kuri ir elgėsi nepagrįstai, sprendimą.

Prokuroras Darius Vilimas neatskleidė, ar šis teismo verdiktas bus skundžiamas LAT'ui.  P.Milašausko advokatas Valentinas Staugaitis tvirtino esąs patenkintas VAT nuosprendžiu, o apylinkės teismo priteistų pinigų jo atstovaujamajam neteks mokėti.

„Pagal tą nuosprendį, kuris buvo priimtas apylinkės teisme, neteks (mokėti – BNS), nes jis buvo pilnai panaikintas, o dabar yra priimtas naujas išteisinamasis nuosprendis, ir jis pagal kaltinimą yra pilnai išteisintas, nėra civilinio ieškinio ir nėra prievolės jam mokėti“, – teigė advokatas.

Rugpjūčio pabaigoje Vilniaus miesto 3–iasis apylinkės teismas pripažino P.Milašauską piktnaudžiavus tarnyba. Jis pagal tuometį teismo nuosprendį turėjo sumokėti 1,754 mln. litų VTF naudai ir 13 tūkst. litų baudą.

Pirmosios instancijos teismas tada nutarė, kad P.Milašauskas nepagrįstai ir neteisėtai pašalino Italijos verslininką Luigiterzo Bosca iš Alytaus alkoholio bendrovės „Alitos“ privatizavimo konkurso. Pirmos instancijos teismas skelbė, kad dėl neteisėtų buvusio VTF vadovo veiksmų valstybė patyrė didelę žalą, be to, buvo sumenkintas valstybės įvaizdis užsienio investuotojų akyse.

„Alita“ 2003 metais buvo parduota jos vadovų komandai už 57,55 mln. litų, nors geriausią – 90,7 mln. litų – pasiūlymą privatizuojant įmonę buvo pateikęs L.Bosca.  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu, 2006 metais VTF, pralaimėjęs bylą dėl neteisėto Italijos verslininko pašalinimo iš „Alitos“ privatizavimo, sumokėjo jam 1,75 mln. litų kompensaciją dėl patirtos žalos.
Konstitucinis Teismas 2006 metais nusprendė, kad 2003 metų gruodžio mėnesio Vyriausybės nutarimas, įteisinantis akcinės bendrovės „Alita“ privatizavimą, prieštarauja Konstitucijai. Tais pačiais metais speciali Seimo komisija įvertino, kad privatizuojant „Alitą“ valstybei buvo padaryta 35,905 mln. litų žala. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius