Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: įtariamojo Medininkų žudynių dalyvio K.Michailovo byla buvo tiriama ne per ilgai (atnaujinta 17.01 val.)

Konstantinas Michailovas - vienintelis suimtasis Medininkų žudynių byloje.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Konstantinas Michailovas - vienintelis suimtasis Medininkų žudynių byloje.
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas trečiadienį atmetė vieno iš įtariamųjų Medininkų žudynių byloje, buvusio TSRS vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės Rygos ypatingos paskirties milicijos būrio (OMON) milicininko Konstantino Michailovo (anksčiau turėjusio Nikulino pavardę) skundą dėl esą pernelyg ilgai užtrukusio ikiteisminio tyrimo.

Skundas buvo nagrinėjamas ne viešame posėdyje. Jame dalyvavo įtariamasis, jo advokatas ir prokuroras.

K.Michailovas siekė, kad jo byla būtų nutraukta dėl pernelyg ilgai trukusio ikiteisminio tyrimo. Teismas tai padaryti atsisakė, motyvuodamas, kad anksčiau užbaigti tyrimą nebuvo galimybės ir prašymą atmetė kaip nepagrįstą.

Šią teismo nutartį dar galima apskųsti Vilniaus apygardos teismui. Kaltinamojo advokatas Arūnas Marcinkevičius BNS sakė, kad tikrai rašys skundą aukštesnės instancijos teismui. Advokatas tikino, kad nutraukti bylą prašys ir kitais įstatyme numatytais pagrindais.

Generalinė prokuratūra (GP) neseniai baigė tirti K.Michailovo bylą, kurios tyrimas užtruko beveik 18 metų. Pagal Lietuvos įstatymus, įtariamasis dabar skaitys ir analizuos bylos medžiagą, o jam baigus susipažinti su byla, ji keliaus į teismą. Kada tai įvyks, kol kas tiksliai nežinoma. Be to, perskaitęs savo bylą, K.Michailovas dar turi teisę prokurorams pateikti prašymus ir pageidavimus.

40-metis Latvijos pilietis K.Michailovas (Nikulinas) kol kas yra vienintelis pasiekiamas tyrėjams ir teismui įtariamasis, kuriam pateikti oficialūs įtarimai septynių Lietuvos pareigūnų nužudymo byloje. Joje pagrindiniai įtariamieji yra OMON smogikai. Vyrui yra pateikti įtarimai dėl itin sunkaus nusikaltimo - tyčinio dviejų ar daugiau asmenų nužudymo. Už tai Lietuvos įstatymai numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

Jį 2007 metų lapkričio 28 dieną sulaikė Latvijos teisėsauga, remdamasi Lietuvos išduotu Europos arešto orderiu. Pasak GP prokuroro Algimanto Kliunkos, suėmimo terminas, trukęs 14 mėnesių, baigsis sausio 28 dieną, tad artimiausiu metu ruošiamasi prašyti apygardos teismo pratęsti suėmimą.

Prokurorų teigimu, tyrimas dėl kitų įtariamųjų – taip pat buvusių omonininkų – būrio vado Česlavo Mlyniko ir šio būrio milicininkų Andrejaus Laktionovo ir Aleksandro Ryžovo, kurių Lietuvai neišduoda Rusija, yra atskirtas ir tęsiamas toliau.

1991-ųjų liepos 31-osios rytą per žiaurų omonininkų išpuolį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje buvo nužudyti Medininkų kelio poste budėję muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, ,„Aro“ pareigūnai Algimantas Juozakas, Mindaugas Balavakas, kelių policijos darbuotojai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas.

Rugpjūčio 2 dieną ligoninėje mirė sunkiai sužeistas policininkas Ričardas Rabavičius. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas muitininkas Tomas Šernas.

Per tyrimą surinkti duomenys prokurorams leidžia įtarti, kad šį nusikaltimą padarė buvusios Sovietų sąjungos ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) smogikai iš Rygos, kurie liepos 30-ąją lankėsi Vilniaus OMON bazėje.

Nusikaltimo Medininkų pasienio poste tyrimą apsunkina tai, kad įtariamieji ir didelė dalis svarbių liudytojų gyvena Rusijoje.

Manoma, kad Medininkuose septyni pareigūnai nužudyti siekiant sukelti sumaištį neseniai Nepriklausomybę paskelbusios valstybės muitinėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min