Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: Kazokiškių sąvartynas per metus turės būti uždarytas

Kazokiškių sąvartynas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kazokiškių sąvartynas
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pirmadienį panaikino leidimą naudoti netoli Vilniaus jau trejus metus veikiantį ir beveik 30 mln. litų kainavusį Kazokiškių sąvartyną, tačiau sprendimo vykdymą atidėjo metams.

„Neatidėliotinas leidimo panaikinimas galėtų sukelti itin sunkių pasekmių Vilniaus regionui ir jo gyventojams, o atidėjus sprendimo vykdymą būtų galima išspręsti klausimą dėl Vilniaus apskrities savivaldybėse susidarančių atliekų šalinimo“, – teigiama LVAT pranešime.

Teismo sprendimas yra neskundžiamas, BNS patvirtino teismo atstovė spaudai Neringa Lukoševičienė.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento išduotą leidimą eksploatuoti Kazokiškių savartyną teismas panaikino išnagrinėjęs Elektrėnų savivaldybės Kazokiškių bendruomenės ir Gedimino Gruodžio skundą.

Anot LVAT, leidimas eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną buvo išduotas jau pasibaigus galioti teigiamam Aplinkos ministerijos sprendimui dėl planuojamos sąvartyno veiklos galimybių pasirinktoje vietoje.

LVAT teigimu, tokiu atveju privalėjo būti atliktas poveikio aplinkai vertinimas ir priimtas naujas teigiamas sprendimas arba nuspręsta, kad išvada dėl poveikio aplinkai vertinimo nėra būtina. Tačiau tai nebuvo padaryta.

Kazokiškių bendruomenė sąvartyno įkūrimui aktyviai priešinosi nuo šio projekto pradžios 2002-aisiais. Gyventojai siekė, kad įvairių instancijų teismai pripažintų neteisėtais ir nepagrįstais 2002 metais patvirtintą sąvartyno detalųjį planą, išduotą statybos leidimą ir kitus dokumentus.

Vietos gyventojų įsitikinimu, sąvartynas turi neigiamą poveikį tiek aplinkai, tiek jų pačių sveikatai. Be to, gyventojai tvirtino, kad jiems nebuvo sudarytos tinkamos sąlygos dalyvauti vertinant sąvartyno poveikį aplinkai bei rengiant detaliuosius planus.

Sąvartynas Kazokiškėse oficialiai buvo atidarytas 2007 metų lapkričio 23 dieną. Investicijos į sąvartyno, atitinkančio visus Europos Sąjungos keliamus reikalavimus, statybas ir įrangą siekė 27,7 mln. litų. Jį administruoja bendrovė Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras.

Pagal planą sąvartyne per 20 metų turi būti sukaupta beveik 6 mln. tonų atliekų. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min