Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 12:15

Teismas leido Panevėžio merui R.M.Račkauskui grįžti į darbą

Teismas dėl Panevėžio mero prekybos poveikiu
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Rytis Mykolas Račkauskas

Panevėžio apygardos teismas tenkino nušalinto mero Ryčio Mykolo Račkausko skundą dėl jam laikino nušalinimo nuo pareigų. Teismas neskundžiama nutartimi panaikino pirmos instancijos teismo nutartį, kuria meras buvo nušalintas nuo pareigų dviem mėnesiams, t.y. iki balandžio 20 dienos.

Apie tai pranešime žiniasklaidai informuoja Panevėžio apygardos teismas.

Apygardos teismas pažymėjo, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2019 m. rugsėjo 10 d., todėl iki šios dienos buvo pakankamai laiko procesiniams veiksmams atlikti ir surinkti didžiąją dalį įrodymų. Be to, nuo merui taikomo nušalinimo nuo pareigų pradžios jau apklaustas gan didelis liudytojų skaičius, atlikti kiti reikalingi proceso veiksmai.

Nutartyje teismas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos Vyriausybei nuo kovo 16 dienos dėl koronaviruso plitimo grėsmės paskelbus karantiną visoje šalyje, buvo sustabdyta įmonių, įstaigų veikla, uždrausti masiniai susibūrimai. Vyriausybė nutarimu nurodė, kad valstybės ir savivaldybės institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atitinkamas funkcijas.

„Teismas konstatavo, kad tokia padėtis riboja visų Panevėžio miesto savivaldybės institucijų atstovų galimybę rinktis ne tik į susirinkimus, bet ir būti darbo vietose. Todėl, teismo įsitikinimu, R.M.Račkauskas šiomis aplinkybėmis neturėtų jokios galimybės kliudyti tyrimui, darydamas kokią nors įtaką savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų ir įmonių darbuotojams, valstybės tarnautojams“, – skelbiama pranešime.

Dėl šių priežasčių teismas nusprendė, kad šiuo metu nėra teisinių pagrindų tęsti procesinės prievartos priemonės – nušalinimo nuo pareigų terminą.

Teismas taip pat mano, kad šiuo sunkiu valstybei laikotarpiu R.M.Račkauskas, eidamas savo tiesiogines mero pareigas, neabejotinai pasitarnautų miesto ir jo gyventojų gerovei ir saugumui.

Ši Panevėžio apygardos teismo nutartis neskundžiama.

Teisėsauga įtaria, kad R.M.Račkauskas galėjo susitarti priimti 3 tūkst. eurų kyšį iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo Alvydo Bieliausko, kad šiam klubui būtų skiriama savivaldybės ir jos įmonių parama.

Pats R.M.Račkauskas įtarimus neigia bei tvirtina, kad savivaldybė „Lietkabeliui“ skiria tokio paties dydžio paramą jau trejus metus.

Panevėžio krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentui A.Bieliauskui pareikšti įtarimai prekyba poveikiu. Jis teisėsaugos įtarimų nekomentuoja.

Tai yra antras tyrimas pastaraisiais metais, susijęs su galima R.M.Račkausko korupcija.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min