Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 14:21

Teismas leido už 2,5 mln. eurų atnaujinti vaizdo sistemas pasienyje su Baltarusija

Lietuvos-Baltarusijos pasienis
Eglės Digrytės nuotr. / Lietuvos-Baltarusijos pasienis

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) gali tęsti jos skelbtą 2,5 mln. eurų vertės vaizdo sistemų atnaujinimo pasienyje su Baltarusija konkursą, nutarė teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas rugsėjo 10 dieną atmetė konkurso nelaimėjusios bendrovės „Telekonta“ prašymą nutraukti konkursą, taip pat panaikino balandį pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones, kuriomis VSAT buvo uždrausta tęsti konkursą.

Konkursą įrengti naujas vaizdo stebėjimo sistemas Kenos pasienio punkte laimėjo Lietuvos „Atea“ ir Vokietijos „Senstar“, pasiūliusios 2,463 mln. eurų kainą (su PVM). Nauja sistema turėtų būti įrengta iki kitų metų kovo pabaigos.

„Telekonta“ teisme teigė, jog konkurso laimėtojos nepateikė kvalifikacijos dokumentų, įskaitant įrodymus, kad Vokietijos įmonės vadovas nėra teistas. Be to, anot įmonės, konkursas buvo neskaidrus, vyko proteguojant „Atea“.

VSAT teismui teigė, jog konkursas turi didelę visuomeninę ir valstybinę reikšmę, jis paskelbtas siekiant užtikrinti tinkamą Europos Sąjungos išorinės sienos apsaugą. Projektas turi būti įgyvendintas iki 2020 metų kovo pabaigos, jo finansavimo sutartis negali būti pakeista.

Be to, VSAT teigė, kad „Senstar“ buvo pateikusi priesaikos deklaracijas, iš kurių matyti, kad bendrovės vadovas per pastaruosius penkerius metus nebuvo teistas.

Pirmosios instancijos teismas nutarė, kad nėra duomenų, kurie leistų abejoti „Atea“ ir „Senstar“ patikimumu, šią išvadą patvirtino ir apeliacinis teismas.

Be to, pasak teismo, „Telekontos“ teiginiai apie tai, kad VSAT protegavo „Atea“ ir „Senstar“, yra nepagrįsti jokiais objektyviais duomenimis, o tik subjektyviu situacijos vertinimu.

Bylinėjimasis dėl VSAT konkurso vyksta jau antrus metus. Pernai lapkritį Apeliacinis teismas nutarė, kad tarnyba privalo iš naujo įvertinti „Atea“ pasiūlymą, nes jis buvo techniškai nepriimtinas.

Vaizdo stebėjimo sistemos Kenos pasienio punkte atnaujinimo konkursą VSAT paskelbė pernai balandį. Valstybės sienos ilgis ties Kenos užkarda Vilniaus rajono Kalvelių kaime yra 8,7 kilometro.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min