Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 gruodžio 8d. 11:11

Teismas nepalankus Virginijui Komskiui: oponentams Pagėgių šventėse dalyvauti neuždraus

Virginijus Komskis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Virginijus Komskis

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis neturi teisės drausti politiniams oponentams dalyvauti Pagėgių savivaldybėje vykstančiuose viešuosiuose renginiuose, tai pripažino Klaipėdos apygardos administracinis teismas.

Nurodė suderinti su meru

Toks sprendimas buvo priimtas lapkričio 11 dieną Klaipėdos apygardos administraciniame teisme, išnagrinėjus pareiškėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos skundą dėl Pagėgių savivaldybės mero sprendimo panaikinimo. Pareiškėjas kreipėsi į teismą, nes Virginijus Komskis savo sprendimais neleido TS-LKD organizuoti istorinių žinių apie Pagėgių kraštą viktorinos šių metų birželio mėnesį vykusioje Joninių šventėje, o vėliau ir  rugsėjo mėnesį vykusioje Pagėgių krašto šventėje.

Direktorė iš karto pasakė, kad tokios viktorinos organizavimas turi būti suderintas su Pagėgių meru.

Anot TS-LKD Pagėgių skyriaus pirmininko Romualdo Jarusevičiaus, idėja surengti istorinių žinių viktoriną Pagėgiuose kilo po šių metų gegužę vykusių Tauragės dienų renginių, kuriuose TS-LKD Tauragės skyrius dalyvauja ne vienerius metus. Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė, dar birželio mėnesį diskutuojant dėl tokios viktorinos organizavimo Joninių šventės renginiuose, džiaugėsi pačia iniciatyva, tačiau viktoriną siūlė organizuoti Pagėgių krašto šventės metu, neva toks renginys labiau tiks pastarosios šventės formate.

Tiesa, direktorė iš karto pasakė, kad tokios viktorinos organizavimas turi būti suderintas su Pagėgių meru. Pastarasis neleido dalyvauti nei Joninių šventėje, nei Pagėgių krašto šventėje, aiškindamas, jog Pagėgių savivaldybė yra prieš politikų dalyvavimą tokiose šventėse

„Aš, kaip Pagėgių savivaldybės tarybos narys, niekada nesu susidūręs su tokio klausimo svarstymu taryboje, o teisme paaiškėjo, kad nėra jokio tokį draudimą nustatančio teisės akto ir šitas klausimas apskritai nepriklauso mero kompetencijai. Pagėgių savivaldybės meras teisme taip pat pakeitė savo poziciją ir atsiliepime nurodė, kad sprendimą dėl TS-LKD dalyvavimo Pagėgių krašto šventėje turėjo priimti renginį organizavęs Pagėgių savivaldybės kultūros centras.

Teisme meras aiškino, kad Pagėgių savivaldybės renginių organizavimas ir dalyvių registracija yra ne jo reikalas, neva Pagėgių savivaldybės kultūros centras šituos klausimus sprendžia savarankiškai, tačiau tai yra netiesa. Pagėgiuose be Virginijaus Komskio palaiminimo niekas nieko nesprendžia ir tai visiems seniai žinoma“, – teigė TS-LKD Pagėgių skyriaus pirmininkas Romualdas Jarusevičius.

Prašymą pateikė pavėluotai

Už kultūros klausimus atsakinga Pagėgių administracijos specialistė Ingrida Jokšienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad dėl dalyvavimo Pagėgių krašto šventėje partijos prašymas buvo pateiktas pavėluotai, todėl jie ir negalėjo dalyvauti.

„Dabar labai plačiai komentuoti negaliu, nes neturiu visos informacijos apie visus gautus atsakymus. Aš žinau tik tiek, kad jie (TS-LKD, – red. past.) dėl dalyvavimo Pagėgių šventėje tikrai kreipėsi pavėluotai. Ir scenarijus buvo jau sudėliotas, šventės koncepcija aptarta, ir politinėms partijoms tribūna tikrai nebuvo suteikta", – tvirtino I. Jokšienė.

Pereiti į žemesnį lygį neina man. Ir pas mus renginiuose tikrai nedalyvauja politinės partijos, - sakė V.Komskis.

Pats Pagėgių meras V.Komskis teigė tikrai nesprendžiantis, kam leisti dalyvauti renginiuose, o kam ne ir vadovaujantis tik savivaldybės administracijos direktoriui.

„Aš net nežinau, ką atsakyti. Žinau, kad viskas vyko, bet tuo klausimu reiktų kreiptis į administraciją. Teismo sprendimu dar nesidomėjau, tad nežinau, ką komentuoti. Atsakyti į partijos prašymus turėjo administracija. O dabar įsakymą duoti – neduoti... Mero yra visai kitokios pareigybės. Administracijai vadovauja direktoriai. Meras tiesiogiai vadovauja tik administracijos direktoriui, tad aš įsakymą galiu duoti tik direktoriui. Pereiti į žemesnį lygį neina man. Ir pas mus renginiuose tikrai nedalyvauja politinės partijos", – žurnalistei teigė Pagėgių meras V. Komskis.

Neliepė partijai kreiptis į merą

Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad Joninės Pagėgiuose švenčiamos tradiciškai ir jokių partijų jose nebūna, ir tai nėra svarstoma. O dėl dalyvavimo Pagėgių krašto šventėje buvo nepataikyta tema ir prašymas pateiktas pavėluotai, tad meras čia „ne prie ko“.

„Jei gerai prisimenu, tai mes telefonu bendravome su savivaldybe ir buvo bendrai nutarta, kad TS-LKD partijos idėja visiškai neatitinka Pagėgių krašto šventės temos. O mes kasmet šventei sugalvojame tam tikrą temą. Taip pat nebeturėjome ir vietos jų palapinei pastatyti. Jei gerai prisimenu, tai prašymą dalyvauti renginyje jie atnešė likus gal 5 ar 3 dienoms iki renginio, kai viskas buvo suplanuota ir schema veterinarijos tarnybai dėl leidimo buvo pateikta. Mūsų renginiai labai gražūs ir turi temas, o jie tikrai prašovė pro šalį. Tikrai yra dalyvavusios partijos pas mus, tačiau kreipėsi laiku ir dalyvaudavo prisiderindami prie viso renginio temos. Šiemet mūsų tema buvo Donelaičio metai, o jie (TS-LKD – red. past.) norėjo rengti kažkokią viktoriną. Ir tikrai aš neliepiau partijai kreiptis į merą. Iš tikrųjų einam į savivaldybę ir derinam su kultūros specialiste, atsiklausiame ir mero, bet kad meras neleistų, tai tikrai taip nėra", – pasakojo Pagėgių kultūros centro direktorė S. Jašinskienė.

Teismo sprendimą apskundė

Po pokalbio su Pagėgių savivaldybės meru, Ingrida Jokšiene ir Svetlana Jašinskiene „Tauragės žinių“ dar kartą pakalbintas TS-LKD Pagėgių skyriaus pirmininkas R. Jarusevičius tvirtino, kad Pagėgių savivaldybės valdininkai akivaizdžiai meluoja.

TS-LKD partijos idėja visiškai neatitinka Pagėgių krašto šventės temos. Taip pat nebeturėjome ir vietos jų palapinei pastatyti, - teigė S.Jašinskienė.

„Kaip galima šitaip akivaizdžiai meluoti, kad meras neva tokių klausimų nesprendžia, kai teismas jau nagrinėja konkretų sprendimą. Esą kreipėmės pavėluotai ir mūsų iniciatyva prieštaravo renginio programai, tačiau dėl dalyvavimo kreipėmės prieš tris mėnesius, kuomet renginio programos dar paprasčiausiai nebuvo", – tvirtino R. Jarusevičius ir  rodė turimus dokumentus.

Dokumentuose matyti, kad TS-LKD Pagėgių skyrius į Pagėgių savivaldybės merą ir administraciją dėl dalyvavimo Pagėgių krašto šventėje kreipėsi dar birželio mėnesį: birželio 11 ir 27 dienomis. Pagėgių savivaldybės administracija prašymą dėl dalyvavimo Pagėgių krašto šventėje buvo gavusi dar prieš tris mėnesius iki šventės.

„Savivaldybės administracija, šiurkščiai pažeisdama Viešojo administravimo įstatymą, neatsakė nė į vieną mūsų birželio mėnesį jai įteiktą raštą, o dabar aiškina, kad kreipėmės pavėluotai. Tuo tarpu meras į abu raštus atsakė operatyviai  ir aiškiai: Pagėgių savivaldybės renginiuose nėra vietos TS-LKD Pagėgių skyriaus iniciatyvoms. Dabar vaidina, kad jis tokių klausimų nesprendžia ir tai administracijos direktoriaus reikalai, kai turiu netgi du tokiems žodžiams prieštaraujančius mero pasirašytus raštus", – išklojo R. Jarusevičius ir priminė, kad su Kultūros centro direktore apie viktoriną buvo kalbėta jau nuo birželio mėnesio, kai ši pati pasiūlė viktoriną organizuoti ne Joninių, o Pagėgių krašto šventės metu.

Nors Klaipėdos apygardos administracinis teismas pripažino, kad Pagėgių savivaldybės meras neturi  teisės drausti  TS-LKD partijai dalyvauti Pagėgių krašto renginiuose, Virginijus Komskis su tokiu teismo sprendimu nesutinka ir apskundė jį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Tauragės žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Vilkiko draudimo kaina viršija verslininko pelną: dabar prasidės kova už išgyvenimą ir „maklės“

Aktualu

Kauno bei Vilniaus savivaldybes apmulkinęs ir „tiesos serumą“ naudojęs „STT agentas“ kalėjimo išvengė

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija bus. Bet mes galėtume padaryti ją geresnę

15min iš Belgrado 24sek

Europą sužavėjęs „Žalgiris“: kodėl ši pergalė didesnė nei trečioji vieta Eurolygoje

Vardai

Su Simu Jasaičiu poruojama Arūnė atskleidė, už ką jai Oksana Pikul galimai siūlė pinigus

Verslas

S.Skvernelis: reformos bus finansuojamos pinigais iš „šešėlio“

Gyvenimas

15min studijoje viešėjusi G.Petronienė – apie vyrų ir moterų santykius: kai investuojate į save, tai neinvestuojate į porą

24sek

Premjeras: Vyriausybė vertins galimybes grąžinti „Žalgiriui“ 2 mln. litų skolą

Vardai

Serialo „Pasmerkti IV“ nepavykusiuose kadruose – aktorių juokas: išrinkite mylimiausią personažą

24sek

Jaunųjų Eurolygos užkariautojų sutikime – nemalonus sirgalių akibrokštas

Atgaivinta XVIII a. Serbijos gyventojus šiurpinusi vietinio vampyro legenda

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ gali vėl keisti rankinio bagažo tvarką

Vardai

Gediminas Juodeika – apie sužadėtinės fotosesiją: „Tai buvo reta proga išvysti būtent tokią Živilę“

Įspūdingas ledo urvas Sibire

Kultūra

Jūratė Baranova apie septintąjį Jurgos Ivanauskaitės „Placebo“ leidimą: kodėl ši knyga vis dar aktuali?

Aktualu

Sumaištis tarp pensininkų: dėl naujos gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkos 3 tūkst. jų nesulaukė pensijų

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ dienos akcija: bilietams – 20 proc. nuolaida

Verslas

Verslas apie darbuotojų iš Ukrainos ribojimą: valstybė problemą spręsti pradėjo ne nuo to galo

Aktualu

Geras ženklas: įtakingi Jungtinės Karalystės parlamentarai įspėjo apie purvinų rusiškų pinigų pavojų Londonui

Mokslas.IT

Kas šiandien išmanesni: vagys ar apsaugos sistemos?

Naujienos

Verslas

Vilkiko draudimo kaina viršija verslininko pelną: dabar prasidės kova už išgyvenimą ir „maklės“

Aktualu

Kauno bei Vilniaus savivaldybes apmulkinęs ir „tiesos serumą“ naudojęs „STT agentas“ kalėjimo išvengė

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija bus. Bet mes galėtume padaryti ją geresnę

15min iš Belgrado 24sek

Europą sužavėjęs „Žalgiris“: kodėl ši pergalė didesnė nei trečioji vieta Eurolygoje

Vardai

Su Simu Jasaičiu poruojama Arūnė atskleidė, už ką jai Oksana Pikul galimai siūlė pinigus

Verslas

S.Skvernelis: reformos bus finansuojamos pinigais iš „šešėlio“

Gyvenimas

15min studijoje viešėjusi G.Petronienė – apie vyrų ir moterų santykius: kai investuojate į save, tai neinvestuojate į porą

24sek

Premjeras: Vyriausybė vertins galimybes grąžinti „Žalgiriui“ 2 mln. litų skolą

Vardai

Serialo „Pasmerkti IV“ nepavykusiuose kadruose – aktorių juokas: išrinkite mylimiausią personažą

24sek

Jaunųjų Eurolygos užkariautojų sutikime – nemalonus sirgalių akibrokštas

Atgaivinta XVIII a. Serbijos gyventojus šiurpinusi vietinio vampyro legenda

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ gali vėl keisti rankinio bagažo tvarką

Vardai

Gediminas Juodeika – apie sužadėtinės fotosesiją: „Tai buvo reta proga išvysti būtent tokią Živilę“

Įspūdingas ledo urvas Sibire

Kultūra

Jūratė Baranova apie septintąjį Jurgos Ivanauskaitės „Placebo“ leidimą: kodėl ši knyga vis dar aktuali?

Aktualu

Sumaištis tarp pensininkų: dėl naujos gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkos 3 tūkst. jų nesulaukė pensijų

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ dienos akcija: bilietams – 20 proc. nuolaida

Verslas

Verslas apie darbuotojų iš Ukrainos ribojimą: valstybė problemą spręsti pradėjo ne nuo to galo

Aktualu

Geras ženklas: įtakingi Jungtinės Karalystės parlamentarai įspėjo apie purvinų rusiškų pinigų pavojų Londonui

Mokslas.IT

Kas šiandien išmanesni: vagys ar apsaugos sistemos?

Grąžinti verta

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Praktiški patarimai

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min