Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 gruodžio 3d. 16:35

Teismas nepaliko medalio Jurijui Borisovui

J.Borisovas
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr. / J.Borisovas
Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas nusprendė, kad prezidento dekretas dėl S.Dariaus ir S.Girėno medalio atėmimo iš prieštaringos reputacijos verslininko Jurijaus Borisovo yra pagrįstas ir teisėtas.

Aviacijos verslu Lietuvoje ir užsienyje užsiimantis Rusijos pilietis J.Borisovas teismo prašė pripažinti iš dalies negaliojančiu 2006-ųjų gruodį pasirašytą prezidento Valdo Adamkaus dekretą dėl jo išbraukimo iš apdovanotųjų sąrašo. Verslininkui minėtu dekretu nurodyta grąžinti S.Dariaus ir S.Girėno medalį bei dokumentus, tačiau šis atsisakė paklusti šalies vadovui.

Trečiadienį teismas nusprendė J.Borisovo ieškinį šalies prezidentui atmesti. Teismas taip pat nusprendė iš jo išreikalauti 61 litą bylinėjimosi išlaidų.

Apdovanojimą J.Borisovui dar 2001 metais Valstybės dienos proga įteikė pats V.Adamkus. Bendrovės „Avia Baltika“ savininkas taip buvo įvertintas už nuopelnus Lietuvos aviacijai. Atimti medalį prezidentas nusprendė, kai 2005-ųjų spalio 18-ąją Aukščiausiasis Teismas už grasinimus pašalintajam prezidentui Rolandui Paksui verslininkui skyrė 10 tūkst. litų baudą.

Pagal įstatymą valstybės ordinais ir medaliais negali būti apdovanoti teisti asmenys, pažeminę apdovanotojo vardą.

J.Borisovas: Skųsiuos! (papildyta 17:00 val.)

Iš 15min.lt žurnalisto apie teismo sprendimą sužinojęs J.Borisovas telefonu jį komentavo taip: „Gyvename teisinėje valstybėje, kur niekas neturi teisės pažeidinėti įstatymų. Taip parašyta Konstitucijoje.“

Ar tai reiškia, jog J.Borisovas žada bylinėtis toliau?

„Manau, kad taip. Jei perskaitęs teismo motyvus su jais nesutiksiu, nuosprendį skųsiu“, – žadėjo pašnekovas, kuris vengdamas apkalbų nesutiko atskleisti, į kurią šalį šiuo metu yra išvykęs.

Milijonierius leido suprasti, kad medalio reikalai nėra jam svarbiausi, kur kas daugiau dėmesio jis skiria verslui bei šeimai. „Anūkas auga, seneliui – daug džiaugsmo!“, – geros nuotaikos dėl nepalankaus teismo sprendimo neprarado senelis J.Borisovas.

Citavo dainą „Trys milijonai“

Teismas sprendimą grindžia tuo, kad J. Borisovas yra nuteistas už grasinimus prezidento pareigas ėjusiam R.Paksui. Taip pat J.Borisovas, anot teismo, negerbė įstatymų, tad Prezidentūra pagrįstai atėmė medalį.

Teisėjai išėjus, J.Borisovo interesams atstovaujantis advokatas Vytautas Sirvydis  prisiminė dainininko Marijaus Mikutavičiaus dainos „Trys milijonai“ žodžius: „Nesikankink dėl medalio, bet verta kovot iki galo dėl savo garbės!“

Advokatas pridūrė, kad garbė yra pakankamai vertingas dalykas.

V.Adamkaus patarėjas Darius Vilimas buvo nusiteikęs ne taip poetiškai. „Teismas patvirtino, kad prezidentas neabejojo savo veiksmų teisėtumu ir veikė įstatymuose numatytuose rėmuose“, – sakė prezidento atstovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min