Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 spalio 27d. 18:20

Teismas nepriėmė Lietuvos gėjų lygos skundo dėl vaizdo klipo draudimo

Vaivorykštės vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vaivorykštės vėliava
Teismas nusprendė nenagrinėti Lietuvos gėjų lygos (LGL) skundo dėl reklamą rodyti uždraudusios Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos (ŽEIT) išvados, nurodęs, kad išvada yra tik rekomendacinio pobūdžio dokumentas.

Nepriimti LGL skundo Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė penktadienį. Skundu buvo prašoma panaikinti rugsėjo 15 dieną priimtą ŽEIT ekspertų išvadą, nurodančią, jog LGL socialinės reklamos transliavimas turi būti ribojamas, nes daro neigiamą poveikį nepilnamečiams.

„Teismas sprendimą priėmė atsižvelgdamas į tai, kad Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos ekspertų išvadoje nėra nustatyta jokių teisių ir pareigų nei Lietuvos gėjų lygai, nei viešosios informacijos skleidėjui, nėra nustatyta jokių teisinių pasekmių dėl išvadoje numatytų rekomendacijų nepaisymo. Ši išvada, teismo nuomone, laikytina informacinio-rekomendacinio pobūdžio raštu, kuris negali būti nagrinėjamas administraciniame teisme Administracinių bylų teisenos įstatyme nustatyta tvarka“, - BNS sakė teismo atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

Nutartis per septynias dienas dar gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Klipas kenkia nepilnamečiams

Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė praėjusį mėnesį patvirtino ekspertų grupės išvadą, kurioje nurodoma, kad vaizdo klipas apie seksualines mažumas „turi neigiamą poveikį nepilnamečių emocinei, dvasinei, psichinei raidai bei sveikatai, pamatinių vertybių gyvenime tinkamam formavimuisi“.

Ekspertų išvadoje pažymima, jog vaizdo klipe „diegiama idėja, kad šeimą gali sukurti ir tos pačios lyties asmenys“ ir „išreiškiamas raginimas keisti požiūrį į vienalytę šeimą“.

LGL atstovai tvirtina, jog remdamasi išvada TV3 televizija vaizdo klipą sutiko transliuoti tik nuo 23 iki 6 valandos ir pažymėjus raide S.

Organizacija praėjusią savaitę teismui pateiktame skunde nurodė, jog vaizdo klipu siekta „parodyti, kad visuomenėje egzistuoja kitą seksualinę orientaciją turintys asmenys, kurie (...) nenori būti engiami ar diskriminuojami“, tačiau klipas „niekaip neskatina žiūrovų tapti homoseksualiais ir kurti tokią šeimą“.

Skundo autoriai teigė, kad inspektorės išvada „padaro informaciją apie LGBT (lesbietės, gėjai, biseksualai, transseksualai) asmenis visiškai neprieinamą nepilnamečiams“, nors „būtent nepilnamečiai tyčiojasi ir naudoja fizinį ar psichologinį smurtą kitą seksualinę orientaciją turinčių nepilnamečių ir kitų asmenų atžvilgiu“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:05
00:53
01:15

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min