Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 13d. 15:29

Teismas nusprendė, kad Rinkos reguliavimo agentūra turi grąžinti per 213 tūkst. eurų

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra
Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros (ŽŪMPRRA) skundą atsakovei Europos socialinio fondo agentūrai (ESFA) dėl sprendimų, kuriais reikalaujama grąžinti dalį ESFA skirtų lėšų panaikinimo.

Kaip pranešė teismas, Agentūra prašė teismo panaikinti ESFĄ sprendimą grąžinti 213 604 eurus dėl to, kaip buvo vykdomas maisto skurstantiesiems pirkimas.

ESFA nustatė, kad Agentūra, pirkdama maisto produktus (miltus ir sausus pusryčius), skirtus labiausiai skurstantiems asmenims, pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, priėjo išvadą, kad Europos socialinio fondo agentūra teisėtai ir pagrįstai konstatavo, kad Agentūra pažeidė teisės aktų, reglamentuojančių viešuosius pirkimus, nuostatas ir netinkamomis finansuoti išlaidomis pripažino 5 proc. išlaidų, todėl pareiškėjos skundą atmetė kaip nepagrįstą.

Teismo sprendime pažymima, kad maisto produktų pirkimo dalies neskaidymas į dalis tiesiogiai lėmė pernelyg aukštų kvalifikacinių reikalavimų Pirkimo sąlygose įtvirtinimą ir taip buvo apribota konkurencija.

Nustačiusi itin aukštus kvalifikacinius reikalavimus tiekėjams, Agentūra iš maisto produktų viešųjų pirkimų eliminavo smulkiojo bei vidutinio verslo įmones. Teismo nuomone, perkančiosios organizacijos nustatyti aukšti arba pernelyg specifiniai reikalavimai pateisinami tik tada, jeigu pateikiamas patikimas ir įtikinamas tokių reikalavimų nustatymo pagrindimas. Tokiu įrodymu gali būti ypatinga perkamo objekto svarba ar sutarties, kuria siekiama įsigyti šį objektą, specifinė paskirtis arba tai, kad aukštą (kvalifikacinį) reikalavimą pateisina viešojo intereso apsauga. Įvertinęs byloje nustatytas aplinkybes, teismas daro išvadą, kad šioje situacijoje negalima pateisinti pareiškėjos Pirkimų sąlygose nustatytų aukštų ir specifinių reikalavimų tuo, kad maisto produktai perkami labiausiai skurstantiems asmenims.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant šiam teismui tiesiogiai arba per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min