Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 05 13, 15:17 Atnaujinta 2016 05 13, 16:31

Teismas nusprendė: Kristina Brazauskienė turi būti iškeldinama iš Turniškių

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį paskelbė, kad prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė turi būti iškeldinta iš Turniškių.
Kristina Brazauskienė
Kristina Brazauskienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Teismas visiškai patenkino Prezidento kanceliarijos ieškinį, tačiau konkretaus termino, per kurį turi išsikraustyti našlė, nenurodė. Prezidentūra sako, kad reikia palaukti jo įsiteisėjimo ir tikisi, kad našlė savo noru atlaisvins patalpas per kuo trumpiausią laiką.

„Teismas nustatė, kad panaudos sutartis buvo sudaryta penkerių metų laikotarpiui, tas laikotarpis pernai spalį baigėsi, todėl nebeliko teisinio pagrindo poniai Brazauskienei toliau naudotis patalpomis ir to teisinio pagrindo nelikus, ji patalpas turi grąžinti Prezidentūros kanceliarijai“, – sakė prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Tadas Varapnickas.

Jo teigimu, prezidento našlė dar gali kreiptis į Vyriausybę ir prašyti kitų patalpų. Tačiau įstatymas nenumato, koks konkretus būstas gali būti suteiktas, tai Vyriausybės kompetencija.

Ar skųs – dar nežino

Teismo sprendimas nėra galutinis – per 30 dienų jis gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui. K.Brazauskienė į sprendimo paskelbimą neatvyko.

„Mes negalime pasakyti, ar apskųsime, turime detaliai išstudijuoti motyvus teismo. Turime 30 dienų, per tą laiką nuspręsime. Teismo sprendimus reikia vykdyti arba skųsti. Reikia įsigilinti į teismo sprendimo motyvus, panagrinėti teisės aktus“, – žurnalistams sakė K.Brazauskienės advokatas Alvydas Kraujelis.

Anot jo, yra suformuota bylų praktika dėl iškeldinimo, tačiau apskritai nėra bylų dėl Prezidento įstatymo vykdymo.

Aš į bet kokį žinybinį neisiu, tegu jis būna auksinis. Todėl, kad jau vieną kartą apgavo,– K.Brazauskienė.

Telefonu K.Brazauskienė sakė pati neketinanti išsikelti ir su advokatais skųsianti sprendimą.

„Aš į bet kokį žinybinį neisiu, tegu jis būna auksinis. Todėl, kad jau vieną kartą apgavo.

Aš nepasitikiu politikais, aš nepasitikiu įstatymais todėl, kad juos gali kaitalioti pagal žmogų ir man ne penkiolika metų, kad galėčiau į rankinuką susidėti pieštukus ir žaisliukus ir išeiti iš namų. Kol nesusitvarkysiu gyvenamojo būsto, tol bylinėsimės, tikriausiai reikės iki Strasbūro eiti – nereikia žiūrėti į žmogų kaip į nieką“, – BNS sakė K.Brazauskienė.

Jos advokatas anksčiau teismo prašė leisti K.Brazauskienei gyventi rezidencijoje dar dešimt metų. Pati K.Brazauskienė sako, kad sutiktų gyventi ir penkerius metus. Ji skundžiasi, kad prieš sudarant sutartį dėl jos įsikėlimo į rezidenciją Turniškėse ji buvo įkalbėta parduoti namą Vilniuje, Meškeriotojų gatvėje.

„Aš jį pardaviau, sumokėjau valstybei 130 tūkst. litų mokesčių ir dabar jau man nepriklauso? Tegu sugrąžina man tą 130 tūkst. ir aš išsikraustysiu iš karto“, – sakė A.Brazausko našlė.

Tuo metu prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas T.Varapnickas sako, kad džiaugiasi teismo sprendimu.

„Be abejojo, džiaugiamės tokiu teismo sprendimu, teismas išklausė mūsų argumentus, taip pat ir Vyriausybės kanceliarijos argumentus ir priėmė sprendimą tokį, kokio tikėjomės“, – žurnalistams sakė T.Varapnickas.

Prezidento kanceliarija pernai spalį kreipėsi į teismą dėl K.Brazauskienės iškeldinimo iš valstybinės rezidencijos Turniškėse. Toks sprendimas priimtas po to, kai pasibaigus būsto panaudos sutarčiai K.Brazauskienė nereagavo į prašymus dėl išsikeldinimo iš valstybei priklausančios rezidencijos.

2010 metais sudaryta sutartis baigėsi 2015 metų spalį. Prezidento kanceliarija neplanavo, kad patalpos jai būtų perduodamos ilgesniam terminui, ir ši pozicija nėra pasikeitusi. Rezidenciją numatoma panaudoti valstybės reikmėms.

Šioje rezidencijoje Turniškėse K.Brazauskienė gyveno su kadenciją baigusiu prezidentu A.Brazausko. Po šio mirties Vyriausybės nutarimu jai leista būstu naudotis dar penkerius metus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min