Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 6d. 15:04

Teismas nusprendė socialdemokratams grąžinti penktadalį dotacijos

Rasa Budbergytė ir Gintautas Paluckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rasa Budbergytė ir Gintautas Paluckas

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė grąžinti 104 853 eurus Lietuvos socialdemokratų partijai, iš kurios už šiurkščius finansavimo tvarkos pažeidimus pernai lapkritį dotaciją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) buvo atėmusi.

Tiesa, socialdemokratai teismo reikalavo daugiau – jie norėjo, kad būtų grąžinta visa atimta dotacija – 504 853 eurai.

Tačiau neskundžiamu teismo sprendimu nutarta, kad VRK partiją pagrįstai pripažino šiurkščiai pažeidus Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą, kai ji:

  • 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos išlaidų limitą viršijo 20,59 proc.;
  • nedeklaravo 13,51 proc. limito politinės kampanijos išlaidų;
  • politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje nenurodydama 100 005,30 eurų išlaidų pateikė žinomai klaidingus duomenis.

Tačiau dar vienas VRK argumentas – kad pervedus lėšas kandidatams, kad išlaidos būtų apmokėtos iš jų sąskaitų ir galimai perrašius sutartis su tiekėjais, buvo atlikta veikla, dėl kurios negalima nustatyti, ar politinės kampanijos dalyvio politinės kampanijos finansavimo ataskaita atitinka tikrovę – teismo nuomone, nėra šiurkštus pažeidimas ir už tai partija neturi sulaukti finansinės nuobaudos – netekti dotacijos.

Todėl teismas nutarė, kad LSDP turėjo netekti ne visos, o dalies dotacijos – 400 tūkst. eurų.

Po tokio sprendimo VRK turėtų spręsti, kaip LSDP grąžinti apie 105 tūkst. eurų, mat pinigai numatyti LSDP dotacijai buvo grąžinti į valstybės biudžetą.

VRK lapkritį LSDP buvo pripažinusi šiurkščiai pažeidusią įstatymą, kai partija iki politinės kampanijos metu kandidatams pervedė valstybės dotacijos lėšas, kurias socialdemokratai panaudojo politinei kampanijai finansuoti.

VRK skaičiavimu, per Seimo rinkimus LSDP politinei reklamai išleido gerokai daugiau nei nurodė ataskaitoje. Bendra išlaidų suma turėjo būti nurodyta 906 tūkst. 362 eurų, o socialdemokratai deklaravo 790 tūkst. eurų.

Vasarį VRK gavo anoniminį pranešimą, kad per parlamento rinkimus 2016 metais LSDP sąmoningai ir sistemingai pažeidinėjo Politinių kampanijų finansavimo ir kontrolės įstatymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min