Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2014 07 11

Teismo nuosprendis: Druskininkų mero Ričardo Malinausko laikraštis – neteisėtas

Penktadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Druskininkų savivaldybės tarybos, administracijos bei biudžetinės įstaigos Druskininkų švietimo centras skundus ir konstatavo, kad Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, priėmusi sprendimą dėl to, jog iš biudžeto išlaikomos įstaigos Druskininkų švietimo centras leidžiamas, ir Druskininkų savivaldybės bei jai priklausančių įmonių lėšomis finansuojamas leidinys „Mano Druskininkai“ yra leidžiamas pažeidžiant įstatymus, buvo teisi.
Laikraštis „Mano Druskininkai“ yra leidžiamas neteisėtai
Laikraštis „Mano Druskininkai“ yra leidžiamas neteisėtai

Konstatuota, kad toks laikraštis „Mano Druskininkai“, koks jis leidžiamas dabar – periodinis leidinys, pilnas pagyrų ir liaupsių vietos valdžiai ir paniekos politiniams oponentams – toliau negalės būti leidžiamas. 

Toks laikraštis „Mano Druskininkai“, koks jis leidžiamas dabar – periodinis leidinys, pilnas pagyrų ir liaupsių vietos valdžiai ir paniekos politiniams oponentams – toliau negalės būti leidžiamas

Per 14 dienų šis teismo sprendimas gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apeliacine tvarka. 

Šis teismo sprendimas padėjo tašką pusantrų metų trukusiuose ginčuose ir teisminiuose procesuose, kai dar 2013 metų vasarį dviejų nepriklausomų Druskininkų savaitraščių – „Druskonis“ ir „Druskininkų naujienos“ redaktoriai – kreipėsi su skundu į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą dėl vietinės valdžios pradėto leisti leidinio „Mano Druskininkai“.

Pareiškėjai teigė, kad toks iš mokesčių mokėtojų išlaikomas organas sudaro nelygiavertę konkurenciją žiniasklaidos rinkoje ir pažeidžia nuostatą, jog savivaldybės gali būti informacinių periodinių leidinių leidėjomis.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba atliko išsamų tyrimą ir konstatavo, kad toks vietinės valdžios oficiozas, koks yra leidžiamas, toliau eiti negali ir rekomendavo Druskininkų švietimo centrui leidinį arba uždaryti, arba jame rašyti tik švietimo naujienas. 

Su tokiu sprendimu nesutiko Druskininkų savivaldybė, kuri minėtą sprendimą apskundė teismui. Penktadienį teismas atmetė šiuos skundus ir paliko galioti Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos priimtą verdiktą dėl „Mano Druskininkų“. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius