Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: paminklas turi būti grąžintas

Senovinis postamentas panaudotas Sąjūdžio dvidešimtmečio paminklui.
Senovinis postamentas panaudotas Sąjūdžio dvidešimtmečio paminklui turės būti grąžintas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Klaipėdos administracinis teismas nustatė, kad antkapis iš Skulptūrų parko yra senųjų kapinių dalis ir paimtas iš ten bei panaudotas naujai skulptūrai neteisėtai.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys prašė, kad Klaipėdos liberalų sąjūdis sugrąžintų į savo vietą buvusiose kapinėse Skulptūrų parke stovėjusį senovinį  postamentą, kurį be leidimo naujam Sąjūdžio paminklui panaudojo skulptorius Stasys Mišeikis.

Klaipėdos miesto savivaldybė buvo raštu nurodžiusi, kad Klaipėdos liberalų sąjūdis yra šio naujojo paminklo užsakovas. Liberalų sąjūdis mokėjo skulptoriui S.Mišeikiui už darbą autorinį honorarą. Skulptorius S.Mišeikis anksčiau teigė, kad šis postamentas yra pagamintas sovietiniais laikais kuriant Skulptūrų parką.

Apygardos teismas nustatė, kad senovinis postamentas yra sudėtinė Senųjų Klaipėdos kapinių, kurios buvo sunaikintos kuriant jos teritorijoje Skulptūrų parką, dalis. Teismas, ištyręs įrodymus, pripažino, kad senovinis postamentas yra vertingas nekilnojamosios kultūros vertybės – senųjų kapinių – memorialinę reikšmę turintis elementas, todėl, vadovaujantis Kapinių tvarkymo taisyklėmis negalėjo būti paimtas ir negalėjo būti panaudotas naujam paminklui kurti be Kultūros paveldo departamento sutikimo.

Teismo nuomone naujosios skulptūros savininkas yra Klaipėdos savivaldybė, nes Liberalų sąjūdis teigia, kad šią skulptūrą jau yra jai padovanojęs.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys prašys, kad savivaldybė senąjį postamentą grąžintų ten, iš kur jis yra neteisėtai paimtas – į Senąsias Klaipėdos kapines. Naujai skulptūrai gali būti pagaminta nauja analogiška jo dalis.

Klaipėdos apylinkės teismas jau yra skyręs skulptoriui Stasiui Mišeikiui 50 Lt baudą už tai, kad negrąžina savavališkai paimto istorinio postamento į Klaipėdos miesto senąsias kapines, tačiau skulptorius atsisako grąžinti postamentą į senąją vietą, atsisako mokėti baudą, kurios skyrimą  yra apskundęs Vyriausiajam administraciniam teismui.

Kultūros paveldo departamentas siekia, kad žmonės nustotų vogti istorinių antkapių bei jų liekanų detales iš Klaipėdos krašto kapinių, kurių neprižiūri artimieji.

Komentarai
Temos Paminklas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min