Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 06 15, 09:43

Teismas panaikino buvusiam NVSC direktoriui skirtą papeikimą

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs pareiškėjo buvusio Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktoriaus Roberto Petraičio skundą, panaikino 2020 m. gruodžio 9 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl tarnybinės nuobaudos – papeikimo – skyrimo, rašoma teismo pranešime.
Robertas Petraitis
Robertas Petraitis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pareiškėjui tarnybinė nuobauda buvo skirta už tai, kad R. Petraitis, nuo 2020 m. rugpjūčio 5 d. jau būdamas Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos (ULSVIS) valdytojas bei asmens duomenų valdytojas ir tvarkytojas, neužtikrino tinkamo ULSVIS perėmimo, t. y. neatliko sveikatos apsaugos ministro įsakyme dėl ULSVIS nustatytų veiksmų.

Išnagrinėjęs šią administracinę bylą, teismas konstatavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytos komisijos galimai padarytam R.Petraičio pažeidimui tirti atlikto tyrimo metu surinkta medžiaga neįrodo, kad būtent dėl pareiškėjo, kaip NVSC vadovo, sąmoningo neveikimo nebuvo perimta ULSVIS, nebuvo vykdomas tinkamas informacijos ULSVIS saugumas, teikimas, atnaujinimas, tvarkymas, reikiamos informacijos teikimas trečiosioms šalims, neįgyvendinta pareiga visas diagnozuotas užkrečiamąsias ligas ir išskirtus šių ligų sukėlėjus registruoti ULSVIS ir kt.

Teismas pažymėjo, kad pareiškėjas neturėjo objektyvios galimybės laiku ir tinkamai atlikti Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymuose įtvirtintus įpareigojimus ir su tuo susijusias kitas užduotis, todėl darytina išvada, kad pareiškėjo kaltė dėl tarnybinio nusižengimo padarymo nėra įrodyta, o tarnybinė nuobauda – papeikimas – buvo paskirta nesant tam teisinio pagrindo ir neįrodžius tarnybinio nusižengimo sudėties.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Primintina, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėja dar vieną buvusio NVSC vadovo skundą, kuriame pareiškėjas prašo panaikinti sveikatos apsaugos ministro 2021 m. vasario 25 d. įsakymą dėl tarnybinės nuobaudos – papeikimo – skyrimo bei panaikinti ministro 2021 m. kovo 3 d. įsakymą dėl pareiškėjo atleidimo iš pareigų bei grąžinti jį į NVSC direktoriaus pareigas. Bylos nagrinėjimas yra sustabdytas, kol įsiteisės sprendimas šioje byloje dėl papeikimo panaikinimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min