Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas panaikino buvusiam pataisos namų vadovui Ramūnui Kalendrai skirtą nuobaudą

Vilniaus apygardos administracinis teismas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilniaus apygardos administracinis teismas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas panaikino teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus įsakymą, kuriuo skirta nuobauda buvusiam Pravieniškių gydymo ir pataisos namų vadovui Ramūnui Kalendrai.

Dabar jau neegzistuojančių pataisos namų vadovas teismo prašė panaikinti teisingumo ministro šiemet birželio 13 dieną priimtą įsakymą, kuriuo jam skirtas papeikimas. Pareiškėjo teigimu, tarnybinė nuobauda skirta neteisėtai ir nepagrįstai, pažeidžiant tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo tvarką.

Teismas pareiškėjo skundą patenkino. VAAT nusprendė, kad skiriant nuobaudą buvo padaryta procedūrinių pažeidimų - praleistas nuobaudos skyrimo terminas.

Pagal galiojančią tvarką, tarnybinio nusižengimo tyrimas atliekamas ir sprendimas dėl nuobaudos skyrimo priimamas per 30 dienų kalendorinių dienų nuo pavedimo pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą. Šis terminas R.Kalendros atveju praleistas.

R.Kalendra nubaustas papeikimu po tarnybinio tyrimo dėl išskirtinių sąlygų keliems nuteistiesiems.

Tarnybinė nuobauda jam skirta remiantis komisijos išvada. Pareiškėjas teigia, kad su šia išvada jis iki šiol nėra supažindintas. Pasak R.Kalendros, tarnybinio nusižengimo jis nepadarė, nes veikė būtinojo reikalingumo sąlygomis.

Pravieniškių gydymo ir pataisos namai vykdant reorganizaciją buvo prijungti prie Laisvės atėmimo vietų ligoninės ir šiuo metu veikia kaip jos filialas. R.Kalendra  iš tarnybos atleistas dėl ligos vykdant teismo sprendimą. Atleisti R.Kalendrą šiuo pagrindu Teisingumo ministeriją įpareigojo teismas.

R.Šimašius buvo nušalinęs R.Kalendrą nuo pareigų, įtarus, kad jis ketino pasisavinti daugiau nei 1 mln. litų.

Šių metų pradžioje Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl R.Kalendros ir dešimtis milijonų litų iššvaisčiusio buvusio EBSW koncerno prezidento Gintaro Petriko veiksmų.

Ministras tarnybinio nusižengimo tyrimą R.Kalendros atžvilgiu buvo inicijavęs dėl išskirtinių sąlygų keturiems nuteistiesiems bei neaiškumų dėl medicinos pažymų. Žiniasklaidoje skelbta, kad išskirtinėmis sąlygomis galimai naudojosi ir G.Petrikas.

Per tyrimą nustatyta, kad vienas nuteistasis iš Kauno tardymo izoliatoriaus į Pravieniškių gydymo ir pataisos namus perkeltas atsižvelgus į vienos privačios bendrovės pateiktą konsultacinę gydytojo pažymą, kurioje nenurodoma nei data, nei įstaigos registracijos numeris.

Be to, konstatuota, kad šis ir dar trys nuteistieji bausmę Pravieniškių gydymo ir pataisos namuose atliko ir gydėsi gyvendami ne kartu su kitais nuteistųjų būryje, o įstaigos bibliotekos bei klubo patalpose.

R.Šimašius tvirtino, kad taip pat abejonių kelia pagrindai, dėl kurių šie asmenys pateko į Pravieniškių gydymo ir pataisos namus.

Paaiškėjo, kad įtarimų sukėlę asmenys laisvai naudojasi internetu ir pokalbių programa "Skype", nors tai jiems griežtai draudžiama.

Visi keturi nuteistieji įstaigoje dirba po ketvirtadalį ar pusę etato, eidami tarnybinių patalpų bei klubo darbininkų pareigas. Įstaigos vadovo R.Kalendros leidimu jie šiose patalpose galėjo praleisti visą parą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min