Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas panaikino etikos sargų sprendimą, kritikuojantį europarlamentarą V.Tomaševskį

V.Tomaševskis
Redo Vilimo/BFL nuotr. / V.Tomaševskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) penktadienį panaikino europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio atžvilgiu priimtą Vyriausioji tarnybinės etikos komisijos sprendimą, kuriuo konstatuota, kad politiko elgesys kalbant apie Lietuvos lenkų padėtį nerodo pagarbos žmogui, valstybei ir teisingumui.

VAAT teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą priėjo išvados, kad šis etikos sargų sprendimas yra neteisėtas, nepagrįstas, pranešė teismas.

Teismo sprendime rašoma, kad VTEK nėra kompetentinga atlikti tyrimą dėl asmens, esančio Europos Parlamento (EP) nariu, elgesio, kuriuo pažeidžiami Valstybės politikų elgesio kodekso principai ir nuostatos.  

„Nei kodeksas, nei Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas nenumato, kad dėl asmens, esančio Europos Parlamento nariu, elgesio, kuriuo pažeidžiami kodekse numatyti valstybės politikų elgesio principai ir nuostatos, tyrimą atlikti ir sprendimą priimti yra kompetentinga VTEK“, – rašoma pranešime.

Pasak teismo prielaidų teigti, jog VTEK buvo kompetentinga atlikti tyrimą nesudaro ir aplinkybė, kad V.Tomaševskis yra ne tik Europos Parlamento narys, bet ir parlamentinės politinės partijos – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – pirmininkas.

Teismas taip pat mano, kad pareiškėjas turėjo teisę apskųsti teismui VTEK sprendimą, o savo sprendime pasisakydama dėl V.Tomaševskio elgesio neatitikimo kodekse įtvirtintiems valstybės politikų elgesio principams, VTEK jokių objektyvių duomenų, pagrindžiančių tokius teiginius, neturėjo. Rugsėjį V.Tomaševskis J.M.Barosso klausė, ar jam žinoma, kad tautinių mažumų teisės Lietuvoje regresuoja, o lenkų mažuma Lietuvoje diskriminuojama.

Per 14 dienų šis sprendimas dar gali būti apskųstas.

V.Tomaševskis siekė, kad būtų panaikintas sausio 21–ąją priimtas nutarimas, kuriuo VTEK paskelbė, kad V.Tomaševskio „viešas elgesys ir pasirinkta veiklos forma nerodo pagarbos žmogui ir valstybei, teisingumui, nedidina pasitikėjimo valstybe ir jos institucijomis“.

Etikos sargų kritika europarlamentarui yra sulaukusi ir EP Teisės reikalų komiteto dėmesio. Šis komitetas jau yra svarstęs šį klausimą, o kovo pabaigoje BNS šaltiniai pranešė, kad per uždarą komiteto posėdį daugelį komiteto narių „nustebino ir papiktino“ VTEK laiškas.

VTEK pareiškimą sausio mėnesį priėmė reaguodama į Lietuvos Sąjūdžio kreipimąsi. Organizacijos vardu išplatintą kreipimąsi pasirašiusiam konservatoriui parlamentarui Rytui Kupčinskui užkliuvo V.Tomaševskio teiginiai per susitikimą su Europos Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso, taip pat Lenkijos europarlamentarų laiškas Europos Parlamento vadovui Jerzy Buzekui.

Rugsėjį V.Tomaševskis J.M.Barosso klausė, ar jam žinoma, kad tautinių mažumų teisės Lietuvoje regresuoja, o lenkų mažuma Lietuvoje diskriminuojama.

Lietuvoje gyvena per 200 tūkst. save lenkais laikančių žmonių. Tai didžiausia tautinė mažuma Lietuvoje. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min