Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 30, 17:17

Teismas paskelbė, kad Žydrūnas Plytnikas nesupainiojo interesų

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pirmadienį panaikino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kuriuo Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Žydrūnas Plytnikas buvo pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus.
Žydrūnas Plytnikas
Žydrūnas Plytnikas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

VTEK gegužę buvo priėmusi sprendimą, kad Ž.Plytnikas, nedeklaravęs kilusio privataus pobūdžio konflikto su buvusia pavaduotoja Egle Sakalauskaite, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, ir priėmęs sprendimus dėl jos tėvo B. Sakalausko vadovaujamos Generalinės miškų urėdijos bei dėl Viešųjų pirkimų tarnybos pozicijos, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Tačiau teismas priėjo išvadą, kad byloje nenustatytas Ž. Plytniko asmeninis turtinis ar neturtinis suinteresuotumas, todėl nėra pagrindo tvirtinti, kad egzistavo privatus interesas, tad pareiškėjui nebuvo pagrindo deklaruoti aplinkybių, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas. Teismas taip pat nustatė ir VTEK procedūrinių pažeidimų, priimant sprendimą.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min