Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 17d. 19:49

Teismas patvirtino, kad 7 lūšys Joniškio rajone iš ūkininko atimtos teisėtai

Lūšis Žalias
AAD archyvo nuotr. / Lūšis

Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmai 2021 m. vasario 15 d. patvirtino, kad septynios lūšys Joniškio rajone buvo laikomos pažeidžiant gyvūnų laikymo teisės aktų reikalavimus ir Aplinkos apsaugos departamentas šių metų sausio 9 d. jas paėmė teisėtai.

Kad lūšys laikomos neteisėtai ir netinkamomis sąlygomis, buvo nustatyta 2020 m. rugsėjį. Tada Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę pranešimą, atliko rotacinį neplaninį laukinių gyvūnų aptvaro patikrinimą Joniškyje. Kad apžiūra vyktų sklandžiai, į pagalbą buvo pasitelkti profesionalai iš Lietuvos ir Italijos.

Tačiau ir po aplinkosaugininkų patikrinimo iki šių metų sausio 9 d. lūšys ir toliau buvo laikomos pažeidžiant gyvūnų teisės aktų reikalavimus: laikymo sąlygos neužtikrino gyvūnų gerovės, viena lūšis per tą laiką nugaišo, dar viena rasta serganti.

Viena lūšis nugaišo, dar viena rasta serganti.

Primenama, kad į voljerus buvo patekta turint teismo sprendimą. Jas paimant buvo surašytas protokolas asmeniui, kuris lūšis laikė neteisėtai (neturėdamas privalomų dokumentų), eksponavo ir galimai jomis prekiavo.

Kad būtų užtikrintas procedūros skaidrumas ir teisėtumas, Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnų prašymu dalyvavo policijos pareigūnai ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistas.

AAD trečiadienį viešinamame pranešime pažymima, kad laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis Leidime bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytomis sąlygomis.

Įsigijus laikymui aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laukinius gyvūnus, būtina turėti jų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvos Respubliką aplinkybes) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Leidimo turėtojai privalo tvarkyti registrą, kuriame įrašomi duomenys apie laikomus laukinius gyvūnus (rūšis, laukinių gyvūnų skaičius, amžius, lytis, sveikata, gimimo ir gaišimo datos, įsigijimo šaltinis, informacija apie laukinių gyvūnų perkėlimą, pervežimą į kitą vietą).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:26
01:59:13
03:45

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min