Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: pedofilijos bylą tyrusi prokurorė G.Ročienė iš tarnybos atleista pagrįstai

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), uždarame teismo posėdyje išnagrinėjęs administracinę bylą pagal Genovaitės Ročienės skundą Generalinei prokuratūrai dėl atleidimo iš pareigų bei iš tarnybos prokuratūroje panaikinimo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.

G.Ročienė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydama panaikinti kaip neteisėtus Generalinės prokuratūros 2009–10–22 tarnybinio patikrinimo išvados pagrindu jai skirtą tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos Kauno miesto apylinkės prokuratūroje ir atleidimą iš tarnybos prokuratūroje. Pasak pareiškėjos, ji dirbo nepažeisdama įstatymų, griežčiausia tarnybinė nuobauda jai skirta neteisėtai, nepagrįstai, pažeidžiant procedūras. G.Ročienės manymu, tarnybinis tyrimas vyko tendencingai, tarnybinio patikrinimo išvadoje nurodyti pažeidimai nėra esminiai.

Pasak Generalinės prokuratūros, tarnybinė nuobauda prokurorei buvo skirta pagrįstai, atsižvelgiant į tai, kad G.Ročienė, vykdydama jai pavestą prokurorinę kontrolę, nesiėmė visų įstatyme numatytų priemonių, netinkamai kontroliavo, kaip vyksta tyrimas, nesiėmė priemonių, kad nedelsiant būtų atlikti būtiniausi veiksmai. Generalinės prokuratūros manymu, prokurorė savo veiksmais padarė žalą prokuratūros, kaip institucijos, prestižui visuomenėje, buvo pakirstas pasitikėjimais prokurorais kaip nešališkais ikiteisminio tyrimo organizatoriais ir vadovais.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą priėjo išvadą, kad griežčiausia tarnybinė nuobauda G.Ročienei skirta pagrįstai ir teisėtai, todėl nėra teisinio pagrindo ją naikinti. Kaip rašoma teismo sprendime, tarnybinės nuobaudos skyrimą sąlygojo grubūs pažeidimai, G.Ročienės padaryti kontroliuojant bei vykdant ikiteisminį tyrimą. Pirminių, būtiniausių veiksmų, kurie būtų turėję įtakos ikiteisminio tyrimo trukmei ir sėkmei, neatlikimas, aukštesnio prokuroro konkrečių reikalavimų nevykdymas pakenkė bylos tyrimui.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Temos Teismas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min