Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas pradėjo tirti VMI vadovo skundus

Rimantas Šadžius ir Modestas Kaseliauskas
BFL/15min fotomontažas / Rimantas Šadžius ir Modestas Kaseliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pradėjo nagrinėti administracinę bylą pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skundą Valstybės kontrolei dėl sprendimo panaikinimo.

Valstybinė mokesčių inspekcija prašo teismo panaikinti valstybės kontrolieriaus pavaduotojo sprendimą „Dėl reikšmingų teisės aktų pažeidimų Valstybinės mokesčių inspekcijos mokesčių fonde“. Už šiuos pažeidimus finansų ministro Rimanto Šadžiaus įsakymu VMI viršininkui Modestui Kaseliauskui buvo skirta tarnybinė nuobauda –  griežtas papeikimas.

Pasak pareiškėjos, Valstybės kontrolės ataskaita ir išvada bei jų pagrindu priimtas sprendimas yra nepakankamai pagrįsti, kad būtų galima konstatuoti reikšmingus teisės aktų pažeidimus pagal valstybinio audito reikalavimus.

Kaip teigiama skunde teismui, Valstybės kontrolės kontrolieriai, atlikę audito procedūras, nenustatė atvejų, kad ūkinės operacijos ar ūkiniai įvykiai sistemoje būtų neužregistruoti, atlikti neteisingai ar neatitiktų įstatymų nuostatų.

Pareiškėja taip pat prašė teismo taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę – sustabdyti skundžiamo sprendimo kelių punktų vykdymą, kol bus išspręstas ginčas dėl šio sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo. Šį prašymą teismas atmetė.

Vilniaus apygardos administraciniame teisme yra nagrinėjama ir administracinė byla pagal VMI viršininko M.Kaseliausko skundą Finansų ministerijai dėl tarnybinės nuobaudos panaikinimo.

Šios bylos nagrinėjimas kol kas sustabdytas, kol nebus baigta nagrinėti antradienį pradėta administracinė byla.

Vilniaus apygardos administracinis teismas sprendimą šioje administracinėje byloje skelbs birželio 13 d.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min