Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2022 03 25

Teismas pradės nagrinėti bylą dėl galimos korupcijos Santaros klinikose

Vilniaus apygardos teismas penktadienį ketina pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą dėl galimos stambios korupcijos vienoje iš didžiausių Lietuvos gydymo įstaigų – Santaros klinikose.
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kaltinimai korupcinio pobūdžio nusikaltimais iš viso pareikšti 13 fizinių ir keturiems juridiniams asmenims.

Kyšininkavimu kaltinami buvęs Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Informatikos ir plėtros centro direktorius Romualdas Kizlaitis ir buvusi klinikų darbuotoja.

Kaltinimai papirkimu pareikšti 11 asmenų, dirbusių privačiose kompanijose, taip pat kaltinimai papirkimu pareikšti ir keturiems juridiniams asmenims.

Bylos duomenimis, 2017–2018 metais R.Kizlaitis iš klinikų vykdomus viešuosius pirkimus laimėti siekiančių įmonių reikalaudavo finansinio atlygio, kuris būtų pervedamas kaip parama Santaros klinikoms ir jo paties vadovaujamai asociacijai.

Nurodoma, kad pasinaudodamas jam suteiktais įgaliojimais R.Kizlaitis pats ir per jam pavaldžius asmenis, įtariama, sudarydavo išskirtines sąlygas laimėti Santaros klinikų viešuosius pirkimus įmonėms, pažadėjusioms skirti finansinę paramą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, privačios bendrovės laimėjusios viešuosius pirkimus kyšius, kaip paramos formą, pervesdavo R.Kizlaičio vadovaujamai asociacijai ir Santaros klinikoms. Prašoma tokios paramos suma vidutiniškai sudarydavo apie 3 procentus viešojo pirkimo vertės.

Tyrimo duomenimis, R.Kizlaičio reikalautos ar susitartos kaip kyšis priimti paramos suma jo vadovaujamos asociacijos ir Santaros klinikų naudai viršijo 80 tūkst. eurų, iš kurių apie 20 tūkst. eurų buvo gauta kaip parama asociacijai ir Santaros klinikoms, apmokėtos sąskaitos už suteiktas paslaugas, kaip kyšis taip pat priimti ir kiti materialinę vertę turintys daiktai.

Kyšių, užmaskuotų kaip parama, dažniausiai būdavo reikalaujama iš informacinių technologijų kompanijų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklausti 95 asmenys, atliktos 56 kratos, baudžiamąją bylą sudaro 96 tomai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius