2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 07 19

Teismas: prokuroro vardą pažeminęs A.Giniotis negali grįžti į darbą

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė buvusio Klaipėdos prokuroro Aido Giniočio skundą prokuratūrai dėl grąžinimo į pareigas.
Vilniaus apygardos administracinis teismas
Vilniaus apygardos administracinis teismas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Sprendimą penktadienį paskelbęs teismas padarė išvadą, kad generalinio prokuroro priimti įsakymai, kuriais prokurorui A.Giniočiui skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš tarnybos yra teisėta ir pagrįsta.

„Byloje nustatytos faktinės aplinkybės ir esantys įrodymai patvirtina pareiškėjo veiksmų neteisėtumą. Teismas sutiko su skundžiamuose įsakymuose padaryta išvada, kad prokuroras A.G. veikė priešingai jo turimiems įgaliojimams, elgėsi neetiškai ir nepaisė kompetencijos ribų. Teismas vertino, kad prokuroras A.G. savo atliktais neteisėtais veiksmais ir neveikimu padarė šiurkštų tarnybinį pažeidimą ir pažemino prokuroro vardą“, – rašoma Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko patarėjos Kristinos Andrejevos atsakyme BNS.

A.Giniotis kreipėsi į teismą su skundu atsakovei Generalinei prokuratūrai, prašydamas pripažinti generalinio prokuroro įsakymus dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo ir jo atleidimo iš tarnybos neteisėtais. Jis prašė grąžinti jį į Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro pareigas.

Generalinė prokuratūra prokurorą kaltino Baudžiamojo proceso kodekso normų, susijusių su nenusišalinimu nuo jo organizuojamo ir kontroliuojamo ikiteisminio tyrimo, esant pagrindui ir interesų konfliktui, pažeidimu, neetišku elgesiu, šiurkščiai prieštaraujančiu prokuroro priesaikai – t. y., neoficialiu, familiariu bendravimu su įtariamojo gynėju, sukėlusiu pagrįstus įtarimus dėl A.Giniočio piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, informacijos apie ikiteisminį tyrimą atskleidimu.

Prokuroras buvo atleistas 2019 metų rugsėjį iš tarnybos skundžiamais įsakymais pripažinus, kad prokuroras savo neteisėtais veiksmais padarė tarnybinį pažeidimą, pažemino prokuroro vardą ir sulaužė prokuroro priesaiką.

Teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

2020 metų spalį buvusiam prokurorui A.Giniočiui buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas toliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min