Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas riboja kanalo „NTV mir Lithuania“ transliacijas

Televizorius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Televizorius
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) penktadienį patenkino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) prašymą trims mėnesiams apriboti televizijos kanalo „NTV mir Lithuania“ transliacijas.

Toks sprendimas priimtas reaguojant į propagandinę laidą apie sovietų agresiją Sausio 13-ąją. Anot teismo, laidoje paskleista melagingė informacija, menkinamas sovietų agresijos faktas, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių ir niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas.

„Teismas sankcionavo komisijos sprendimą dėl „NTV Mir Lithuania“ programos retransliavimo, kuriuo komisija įpareigojo Lietuvos jurisdikcijai priklausančius televizijos programų retransliuotojus trims mėnesiams sprendimo įsigaliojimo dienos sustabdyti programų retransliavimą", – BNS sakė teismo atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

Draudimas galios ne Europos Sąjungos (ES) erdvėje sukurtai produkcijai, tad dalis laidų šiuo kanalu ir toliau galės būti rodoma

LRTK pirmininkas Edmundas Vaitiekūnas BNS sakė, kad draudimas galios ne Europos Sąjungos (ES) erdvėje sukurtai produkcijai, tad dalis laidų šiuo kanalu ir toliau galės būti rodoma.

„Mes to kanalo neuždraudėme, uždraudėme tik laidas, kurios buvo pagamintos trečiose šalyse – šiuo atveju, Rusijoje. Reikia turėti omenyje, kad šis kanalas registruotas ES erdvėje, Anglijoje. Formaliai jis – ES kanalas. Bet kai kurie kabeliniai retransliuotojai apskritai uždaro tą kanalą – gavome vieną raštą, berods, iš Mažeikių retransliuotojų. Jie nurodo, kad jie uždarė tą kanalą, vietoje jo transliuos kažkurį ukrainietišką“, – sakė E.Vaitiekūnas.

Pasak E.Vaitiekūno, komisijos sprendimą turės užtikrinti visi retransliuotojai, tačiau ar „NTV Mir" transliacijas tik riboti, ar visiškai uždrausti, kiekvienas galės spręsti individualiai.

LRTK vadovas taip pat pranešė, kad komisija kol kas negali priimti sprendimo dėl Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) laidos „Laikas“ bei kanalo „RTR Planeta“ laidos „Savaitės žinios“, nes vis dar laukiama ekspertų pasisakymo. Šiose laidose buvo tendencingai nušviečiami įvykiai Kryme.

Komisijos sprendimą turės užtikrinti visi retransliuotojai, tačiau ar „NTV Mir" transliacijas tik riboti, ar visiškai uždrausti, kiekvienas galės spręsti individualiai

„Išvadų dar neturime. Pagal įstatymą, išvadas turi pateikti kompetetinga institucija. Geranoriškai bendradarbiaujame su Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, nors pagal tarnybos kompetencijas, gana siaurai apibrėžta, kokias išvadas jie gali teikti. Pavyzdžiui, dėl karo kurstymo ar propagandos (teikti išvadų) jie neturi įgaliojimų. Tad, matyt, dar teks teisinę bazę peržiūrėti", – kaip bus elgiamasi dėl kitų laidų, informavo E.Vaitiekūnas.

LRTK „NTV Mir Lithuania“ programos retransliavimą apriboti nusprendė trečiadienį, dėl kovo 11-osios išvakarėse transliuoto dokumentinio filmo „Pasmerktieji. Spąstai grupei „Alfa“, kuriame buvo iškreipiami faktai apie sausio 13-osios įvykius.

Dėl PBK laidos „Laikas“ bei „RTR Planeta“ laidos „Savaitės žinios“ LRTK kovo pradžioje kreipėsi į ir Generalinę prokūratūrą, tačiau prokurorai ikiteisminio tyrimo nepradėjo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min