Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 18d. 09:58

Teismas specialiųjų tarnybų prašys išslaptinti dokumentus, kurių pagrindu buvo atleisti Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas

Vytautas Giržadas
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vytautas Giržadas

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), trečiadienį atsivertęs iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atleisto Vytauto Giržado bylą, nusprendė kreiptis į Valstybės saugumo departamentą (VSD) ir Antrąjį operatyvinių tarnybų departamentą, kad būtų išslaptinti dokumentai, kurių pagrindu iš V.Giržado bei FNTT vadovavusio Vitalijaus Gailiaus buvo atimta teisė dirbti su slapta informacija, dėl ko šie buvo atleisti.

V.Giržadui atstovaujantis advokatas Egidijus Losis teismui pareiškė, kad neturi galimybės tinkamai ginčyti Vidaus reikalų ministerijos (VRM) priimtų sprendimų, kol neturi visos informacijos, kokiu pagrindu jie buvo priimti.

„Neturime galimybės ginčyti raštų turinį, nes neturime visos informacijos. Norime paprašyti teismo tuos duomenis išreikalauti“, – sakė E.Losis.

Posėdyje dalyvavęs VRM atstovas teismui įteikė voką su slaptais VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento dokumentais. Jis neprieštaravo, kad šie būtų išslaptinti. Tačiau jis pažymėjo, kad teisę išslaptinti dokumentus turi tik tos institucijos, kurios juos parengė.

VAAT nusprendė kreiptis į dokumentus rengusias institucijas dėl jų išslaptinimo.

V.Giržado advokatas teismo taip pat paprašė sujungti V.Giržado ir buvusio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus administracines bylas.

„Turime keturias bylas. Dvi dėl vasario 8-osios įsakymo (dėl pakartotinio asmens kandidatūros patikrinimo – aut.) ir du skundai dėl dar dviejų įsakymų, kuriais buvo atimta teisė dirbti su slapta informacija ir buvome atleisti iš pareigų. Mes prašome visas keturias bylas sujungti į vieną, nes jos viena kitą papildo“, – teisme kalbėjo V.Giržadas.

Tokiam prašymui VRM atstovas paprieštaravo. Jis aiškino nematantis prasmės sujungti abiejų pareigūnų bylas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas vasarį gavo patikslintus V.Gailiaus ir V.Giržado skundus, kuriais prašoma panaikinti vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio vasario 8 dienos įsakymo dalį, kuria pavedama VRM Bendrajam departamentui atlikti pareigūnų pakartotinį asmens kandidatūros tikrinimą. V.Giržadas taip pat prašo teismo panaikinti ir įsakymo dalį, kuria uždraudžiama jam dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

R.Palaitis vasarį pareiškė nepasitikįs V.Gailiumi ir V.Giržadu. Iš pradžių nepasitikėjimas pareikštas V.Giržadu, nes jo pakartotinio tyrimo poligrafu arba vadinamuoju melo detektoriumi rezultatai buvę jam nepalankūs. FNTT direktoriumi V.Gailiumi nepasitikėjimas pareikštas, kai šis nepaisydamas ministro pozicijos pareiškė paramą savo pavaduotojui.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min