Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 16d. 17:25

Teismas: „Tez Tour“ naudojo klaidinančią vartotojus reklamą

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs UAB „Tez Tour“ skundą Konkurencijos tarybai dėl 2009-04-02 nutarimo panaikinimo, nusprendė iš dalies pakeisti Konkurencijos tarybos nutarimą.

UAB „Tez Tour“ prašė teismo prašo panaikinti 2009-04-02 Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo nusprendė pripažinti bendrovės reklaminiame kataloge „Turkija. Balandis – spalis 2008“ skelbtą reklamą „Viešbutis: 52 km iki oro uosto <...>“ klaidinančia reklama. Už klaidinančios reklamos naudojimą bendrovė nubausta 40 300 Lt bauda ir įpareigota nutraukti klaidinančios reklamos naudojimą. „Tez Tour“ teismui paaiškino, kad reklama, pateikta kataloge, yra teisinga. Bendrovės atstovų manymu, Konkurencijos taryba tyrimo metu atsiribojo nuo jų pateiktų įrodymų ir jame išdėstytų aplinkybių išsamaus ir visapusiško vertinimo.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, priėjo išvadą, kad Konkurencijos taryba pagrįstai pripažino UAB „Tez Tour“ reklamą klaidinančia reklama. Naikinti nutarimo teismas neturi pagrindo, tačiau jį pakeitė. Skundžiamame KT nutarime baudos skyrimas motyvuojamas tuo, kad UAB „Tez tour“ reklama pagal savo pobūdį buvo klaidinanti reklama, kuri galėjo suklaidinti ir suklaidino reklamos vartotojus ir galėjo paveikti bei paveikė jų ekonominį elgesį. Teismas mano, kad tokia motyvacija yra nepagrįsta, nes nutarime nėra aptarta, kaip ši reklama suklaidino konkrečius vartotojus ir kaip paveikė jų ekonominį elgesį. Todėl Konkurencijos taryba negali vertinti, kad vartotojų ekonominis elgesys tikrai buvo paveiktas klaidinančios reklamos. Konkurencijos taryba vertino tik kelionių agentūros raštą, tačiau šiame rašte esančių duomenų teisingumas nebuvo tiriamas, nes jis nepateiktas susipažinti vartotojams ir jų nuomonė dėl šio rašto teiginių nežinoma. Teismo nuomone, nepagrįsta yra ir Konkurencijos tarybos išvada, kad klaidinančioje reklamoje buvo nuslėpta nuo vartotojų esminė informacija. Atsižvelgdamas į tai, teismas sumažino bendrovei skirtą baudą iki 30 000 Lt.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min