Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: TV3 pažeidė žurnalistinę etiką

Rūta Janutienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rūta Janutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal komercinės televizijos – uždarosios akcinės bendrovės „Tele-3“ skundą Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai dėl protokolinio sprendimo panaikinimo, atmetė pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.

UAB „Tele-3“ prašė teismo panaikinti Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2011 m. kovo 21 d. protokolinį sprendimą, kuriuo pripažinta, kad 2010 rugsėjo 20 d. TV3 laidoje „Kodėl?“ buvo pažeistas Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 16 str., rašoma VAAT išplatintame pranešime spaudai.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija išnagrinėjusi bylą padarė išvadą, kad Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija pagrįstai įvertino, jog 2010 rugsėjo 20 d. TV3 laidoje „Kodėl?“ buvo pažeistas Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 16 str., įpareigojantis atskirti informaciją, kurios paskelbimą iš tikrųjų pateisina visuomenės (viešasis) interesas, nuo informacijos, kuri tik tenkina smalsumą. TV3 laidoje „Kodėl?“, kurios tema buvo „Kokios priežastys, veiksmai ar neveikimas lėmė tokį visuomenės nepasitikėjimą teisėsauga?“, iš esmės buvo diskutuojama apie D.Kedžio bylą, aptarinėjant ir laidos dalyviams išsakant nuomonę apie anksčiau vykusius įvykius, nepateikiant visuomenei jokios naujos informacijos šiuo klausimu – o tai yra vertinama kaip smalsumo tenkinimas. Todėl teismas atmetė pareiškėjos UAB „Tele-3“ skundą kaip nepagrįstą. 

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min