Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: TV3 teisėtai ir pagrįstai pripažinta neetiška

TV3
Mindaugo Vaičiulio/BFL nuotr. / TV3
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą pagal komercinės televizijos uždarosios akcinės bendrovės „Tele–3“ skundą Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai dėl sprendimo priskirti televiziją profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai panaikinimo, atmetė pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.

Kaip rašoma Vilniaus apygardos administracinio teismo pranešime, UAB „Tele–3“ prašė teismo panaikinti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos gegužės 16 d. sprendimą, kuriame dėl per vienus metus padarytų šešių profesinės etikos pažeidimų laidose „Kodėl?“, „Akistata“, „Paskutinė instancija“, „Žiūrim, ką turim“, „Prieš srovę“ nuspręsta TV3 televiziją priskirti profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai.

Pasak pareiškėjos, Komisijos sprendimas neteisėtas, nes TV3 negali būti laikoma ginčo objektu tapusių televizijos laidų rengėja ir jai negalėjo būti taikomas Etikos kodekso 71 str. Bendrovės teigimu, Komisija neturėjo materialinio pagrindo taikyti tokios teisinio poveikio priemonės kaip priskyrimas profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų  kolegija, išnagrinėjusi bylą, padarė išvadą, kad Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimas – teisėtas ir pagrįstas, todėl bendrovės skundą atmetė kaip nepagrįstą.

Teismas pažymi, kad Komisija teisėtai ir pagrįstai nusprendė laikyti UAB „Tele–3“ laidų rengėja, todėl turėjo teisę bendrovei, kaip laidų rengėjai, taikyti Etikos kodekso 71 str. nuostatą ir viešosios informacijos rengėją priskirti prie profesinės etikos nesilaikančių rengėjų kategorijos. Tokia Komisijos teisė pateisinama tuo, kad Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija yra savitvarkos institucija, užtikrinanti savireguliaciją viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų bendruomenėje. Etikos kodekso 71 str. 1 dalies nuostata yra moralinio poveikio priemonė visuomenės informavimo priemonei ir signalas apie su profesine etika nesiderinančią profesinę veiklą visuomenei.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min