Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 30d. 15:29

Teismas uždarame posėdyje apklausia Daivą Ulbinaitę

Daiva Ulbinaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Daiva Ulbinaitė

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį nusprendė dar kartą apklausti prezidentės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę, kurią žemesnės instancijos teismas išteisino dėl kaltinimų atskleidus valstybės paslaptį. D.Ulbinaitė apklausiama uždarame posėdyje.

Teismas taip pat ketina  liudytoju apklausti Valstybės saugumo departamento (VSD) valdybos viršininką Vidmantą Kaladinską. Kada vyks jo apklausa, kol kas nežinoma.

Prokuroras prašė ištirti D.Ulbinaitę poligrafu, tačiau teismas šį prašymą atmetė motyvuodamas, kad poligrafo naudojimas nesiejamas su baudžiamuoju procesu.

Kiek anksčiau teismas atmetė prokuroro prašymą apklausti prezidentę Dalią Grybauskaitę. Teismas konstatavo, kad prezidentė nebuvo byloje nagrinėjamų įvykių dalyvė.

Teismas antradienį taip pat atmetė prokuroro prašymus pakartotinai apklausti BNS redaktorę Jūratę Damulytę Semėnienę ir įpareigoti ją atskleisti informacijos šaltinį.

Teismas apeliacine tvarka nagrinėja bylą, kurioje D.Ulbinaitė buvo išteisinta dėl kaltinimų atskleidus valstybės paslaptį. Prokuroras su išteisinimu nesutinka ir prašo jai skirti daugiau kaip 9  tūkst. eurų baudą bei atimti teisę trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

Pradėjo tyrimą 2013 metais

Ikiteisminis tyrimas dėl valstybės paslapties atskleidimo pradėtas 2013 metų spalį, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie VSD perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.

Naujienų agentūros BNS vyriausioji redaktorė J.Damulytė Semėnienė teismui atsisakė atskleisti informacijos šaltinį, pagal kurį buvo parengtas pranešimas apie VSD perspėjimus.

Naujienų agentūros BNS vyriausioji redaktorė J.Damulytė Semėnienė teismui atsisakė atskleisti informacijos šaltinį, pagal kurį buvo parengtas pranešimas apie VSD perspėjimus.

Perdavus bylą teismui, D.Ulbinaitė pasitraukė iš prezidentės komandos, tačiau po pirmos instancijos teismo išteisinamojo nuosprendžio vėl sugrįžo į atstovės spaudai pareigas.

Teismas yra paskelbęs, kad šiame tyrime neteisėtai klausytasi naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių. Teismas taip pat pripažino, kad BNS redaktorė nepagrįstai buvo įpareigota atskleisti informacijos šaltinį, neteisėta pripažinta ir jos namuose atlikta krata.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min