Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: „Viasat“ už autorių teisių pažeidimus turi sumokėti 7,5 mln. litų

Televizoriaus žiūrėjimas taip pat gali būti streso priežastis
Flash pro, Flickr.com / Televizoriaus žiūrėjimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Estijoje registruota didžiausia skaitmeninės palydovinės televizijos operatorė Baltijos šalyse „Viasat“ trims autorių teisių asociacijoms turi sumokėti 7,45 mln. litų, nutarė Lietuvos teismas. „Viasat“ asociacijoms turės atlyginti už neteisėtą kitų transliuotojų – TV3, LNK, BBC ir kitų – parengtų programų perdavimą.

Vilniaus apygardos teismas lapkričio 12 dieną patenkino Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (Agata), Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos (Latga) ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos (Avaka) skundus.

Teismo sprendimu „Viasat“ asociacijai „Latga“ turi sumokėti 4,103 mln. litų atlyginimą, 286,3 tūkst. litų palūkanų ir 5 proc. metų palūkanas, „Agata“ – atitinkamai 1,937 mln. litų, 130,7 tūkst. litų ir 5 proc. palūkanas, o „Avaka“ – 960 tūkst. litų, 35,5 tūkst. litų bei 5 proc. palūkanų.

„Viasat“ viešųjų ryšių vadovas Gediminas Galkauskas BNS teigė, kad bendrovė aiškinasi padėtį ir kol kas išsamesnio komentaro suteikti negali.

Asociacijų skaičiavimu, „Viasat“ už laidų retransliavimą nuo 2009 liepos iki 2013 metų pabaigos turėjo sumokėti 3,5 mln. litų, tačiau teismas nustatė, kad „Viasat“ tyčia pažeidė autorių teisių ir gretutinių teisių subjektų teises, todėl bendrovei skyrė dukart didesnę baudą.

Teismas nustatė, kad „Viasat“ Lietuvoje retransliuoja kitų televizijų parengtas programas, dėl kurių retransliavimo nėra sudariusi licencinių sutarčių nei su autoriais, nei su autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijomis

Teismas nustatė, kad „Viasat“ Lietuvoje retransliuoja kitų televizijų parengtas programas, dėl kurių retransliavimo nėra sudariusi licencinių sutarčių nei su autoriais, nei su autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijomis bei už kurių retransliavimą nemoka atlyginimo.

„Byloje nėra šias aplinkybes paneigiančių duomenų. Taigi, darytina išvada, jog „Viasat“ autorių teisių ir gretutinių teisių objektus naudoja neteisėtai ir tokiu būdu pažeidžia įstatymo nustatytą autorių ir gretutinių teisių subjektų teisę gauti atlyginimą už autorių teisių ir gretutinių teisių objektų naudojimą“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismas taip pat įpareigojo „Viasat“ nutraukti programų retransliavimą, kol bendrovė su „Avaka“ ir „Latga“ nepasirašys neišimtinės licencinės sutarties, o su „Agata“ – atlyginimo mokėjimo sutarties dėl transliacijų panaudojimo.

Asociacijos taip pat prašė teismo įpareigoti „Viasat“ apie neteisėtus veiksmus pranešti viešai, tačiau teismas atmetė prašymą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min