Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas priimtas praleidus senaties terminą

Bronislava Lauciuvienė
Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr. / Bronislava Lauciuvienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal B. L. skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) dėl sprendimo pripažinti ją pažeidusia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas panaikinimo, patenkino pareiškėjos skundą.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, įvertinusi žiniasklaidoje pasirodžiusią bei papildomai gautą informaciją, 2008-12-11 sprendimu pripažino, kad Klaipėdos miesto viešosios bibliotekos direktorė B. L. pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 str. nuostatas. Komisijos manymu, B. L., atstovaudama biblioteką ir 2003 m. pasirašydama sutartį dėl pastatų Tilžės gatvėje Nr. 9, Klaipėdoje, nugriovimo su UAB „Pelėda“, kurios akcininke ji yra, nevykdė prievolės vengti interesų konflikto ir nenusišalino nuo klausimų, susijusių su UAB „Pelėda“ sprendimo procedūrų.

B. L. prašė teismo panaikinti VTEK sprendimą. Pareiškėjos manymu, Komisijos sprendimas yra neteisėtas, nes jis priimtas praleidus senaties terminą. B. L. atstovė teismui paaiškino, kad nuo 2003-07-30 Komisijos sprendime nurodyto pažeidimo yra praėję 5 metai, 4 mėnesiai ir 11 dienų, praneša Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą priėjo išvadą, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2008-12-11 sprendimas yra neteisėtas, ir jį panaikino. Suėjus patraukimo atsakomybėn už pažeidimus, numatytusViešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatyme, senaties terminui, VTEK negalėjo priimti VTEK įstatyme numatyto sprendimo, kuriuo pripažino, kad Klaipėdos miesto viešosios bibliotekos direktorė B. L. pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 11 str. nuostatas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min