Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas atmetė 16 mln. litų dydžio „Dujotekanos“ skundą Lietuvai

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Teisme
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal UAB „Dujotekana“ skundą Lietuvos valstybei, atmetė bendrovės skundą kaip nepagrįstą.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad UAB „Dujotekana“ prašė teismo priteisti iš Lietuvos valstybės 16 mln. 35 tūkst. 613 Lt 17 cnt. žalos atlyginimą bei 5 proc. dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos, sukeltą neteisėtais Vyriausybės ir Valstybinės kainų ir energetikos komisijos veiksmais.

„Dujotekanos“ atstovų teigimu, valstybės veiksmų neteisėtumas yra neginčijamai ir galutinai konstatuotas Konstitucinio teismo ir nebegali būti ginčijamas. Pasak pareiškėjo, Konstitucinis teismas šiame nutarime pripažino Gamtinių dujų perdavimo, paskirstymo, laikymo ir tiekimo licencijavimo taisyklių 37 p. nuostatą antikonstitucine, ir įstatymo nustatyta tvarka konstatavo valstybės veiksmų, kuriais ji ėmėsi reguliuoti kainas laisviesiems dujų vartotojams, neteisėtumą.

Atsakovė mano, kad VKEKK veikė teisėtai, pagrįstai, vadovaudamasi tuo metu galiojusiais teisės aktais, o UAB „Dujotekana“ jokios žalos dėl nutarimo nepatyrė. Pasak atsakovės, teisės akto pripažinimas neatitinkančiu Konstitucijos nuostatoms negali turėti įtakos jau pasibaigusiems teisiniams santykiams. Konstitucinio teismo nutarimas negali būti taikomas atgaline data.

Vilniaus apygardos administracinio teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą priėjo išvadą, kad UAB „Dujotekana“ skundas Lietuvos valstybei yra nepagrįstas, nes Vyriausybės ir VKEKK veiksmuose nenustatyta civilinės atsakomybės pagrindų. VKEKK,  priimdama nutarimus, elgėsi savo kompetencijos ribose.

Kaip pažymima teismo sprendime, net ir įrodžius, kad UAB „Dujotekana“ realiai patyrė žalą, Lietuvos valstybei nekyla civilinė atsakomybė, nes nėra nustatyti valstybės neteisėti veiksmai.

Kadangi UAB „Dujotekana“ skundą dėl turtinės žalos atlyginimo teismas pripažino nepagrįstu, atmestas ir pareiškėjos reikalavimas dėl 5 proc. metinių palūkanų.

Sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min