Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 15d. 13:38

Teisme bombos nerado (atnaujinta 16.48 val.)

Įvykio vieta
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Įvykio vieta

Ketvirtadienį 12.29 val. paskambinęs bendruoju pagalbos telefonu kol kas nenustatytas vyriškis pranešė, kad 14.15 val. sprogs Kauno miesto apylinkės teismas.

Įvestas planas „Skydas“, informacija perduota visoms specialiosioms tarnyboms, teritorija (Laisvės
al. 103) aptverta, evakuojami žmonės, laukiama atvykstant „Aro“ pareigūnų. 

Papildyta 15.13 val.: Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Ramunė Gražulienė patikslino, kad anonimas skambino kelis kartus.

„Bendruoju pagalbos telefonu 112 paskambino anonimas. Iš viso jis skambino 3 kartus. Pasakė, kad padėtas sprogmuo teismo rūmuose. Paskui skambino dar 2 kartus ir perspėjo tikrai nejuokaujantis. Dar paklausė, kodėl iš jo atėmė butą. Paskutiniu skambučiu patikslino, kad sprogimas nugriaudės 14.15 val.“, – sakė R.Gražulienė.

Dėl anonimo skambučių ant kojų buvo sukeltos visos specialiosios tarnybos. Buvo įvestas planas „Skydas“, į įvykio vietą atskubėjo ugniagesiai, medikai, teritoriją aptvėrė ir saugojo Centro policijos komisariato pareigūnai. Buvo evakuoti visi teismo rūmų darbuotojai. Duotas nurodymas iš aplinkinių kiemų išvaryti automobilius. Buvo užtverta teritorija ne tik Laisvės alėjoje, bet ir kelio ruožas ties pastatu J.Gruodžio gatvėje.

„Yra straipsnis už tokius pokštus, ligoniai tik taip elgiasi“, – tarpusavyje šnibždėjo iš pastato einantys darbuotojai.

„Pamenu, kad kai prieš 7–8 m. buvo panaši situacija, darbus buvome palikę 1,5 val. O šiandien policininkai liepė į darbą negrįžti“, – informavo prisistatyti nenorėjęs teisėjas.

Visa laimė, tariama bomba minėtu laiku nesprogo. Prokurorų teigimu, dėl įvykio tikrinamos įvairios versijos.

Dabar įvykio vietoje darbuojasi „Aro“ pareigūnai.

Papildyta 16.22 val.: „Aro“ pareigūnai operaciją baigė apie 16 val. Jie teismo pastate bombos nerado.

Dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų bus pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Už tokį pranešimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Papildyta 16.48 val.: Kaip pranešė Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, gavus pranešimą, buvo imtasi visų atsargumo priemonių: apsaugine juosta aptverta Kauno miesto apylinkės teismo teritorija, evakuoti visi pastate buvę žmonės, sustabdytas eismas J.Gruodžio gatve.

Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininko Jono Žvirblio, pastaruoju metu skambučių apie galimus sprogimus gerokai sumažėjo, nes policijos įstaigose įrengtos modernios technologijos leidžia pareigūnams operatyviai nustatyti ne tik skambinančiojo telefono numerį, bet ir vietą, iš kur skambinama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min