Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 12d. 14:41 , atnaujinta: 2012 sausio 12d. 17:25

Teisme dėl „Žalgirio“ vardo – futbolo fanų apgultis

Futbolo gerbėjai teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Futbolo gerbėjai teisme

Vilniaus apygardos teismui rengiantis nagrinėti bylą dėl „Žalgirio“ vardo naudojimo, teismo rūmus užgulė legendinę, bet ne Vadimo Kastujevo galbūt gaivinamą komandą palaikantys futbolo fanai.

Ketvirtadienio popietę Vilniaus apygardos teismas rengėsi nagrinėti bylą dėl „Žalgirio“ vardo naudojimo.

Teismo rūmus sostinėje apgulė dešimtys futbolo fanų.

Kaip pernai lapkritį jau skelbė 15min.lt,  iš kalėjimo Maskvoje neseniai paleistas vilnietis verslininkas Vadimas Kastujevas dėl savo valdomo bankrutuojančio Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ kreipėsi į teismą, pareikšdamas pretenzijas į šį garsų prekės ženklą ir reikalaudamas neturtinės žalos atlyginimo.

Kaip žinoma, Vilniaus futbolo klubo atstovai reikalauja sudrausminti Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ atstovus. V.Kastujevo „Žalgiris“ siekia atsiimti klubo vardą ir simboliką.

Teisme nagrinėjama civilinė byla dėl neteisėto žymens „Žalgiris“ naudojimo.

Parengiamasis posėdis ketvirtadienį vyko sausakimšoje salėje, 12 futbolo mėgėjų jį stebėjo stovėdami.

Ieškovų atstovai užvertė teismą prašymais. Vienas svarbesnių iš jų: įpareigoti atsakovą pateikti informaciją apie visas gautas pajamas ir paramą nuo veiklos pradžios iki šios dienos.

Kaip posėdžio metu sakė V.Kastujevo valdomo bankrutuojančio Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ interesams atstovaujantis advokatas Erikas Saukalas, ieškovas remiasi Prekių ženklų įstatymu, kuris nurodo, kad prekės ženklo neteisėtas naudojimas gali būti vertinamas kaip teisėto šeimininko patirta žala.

Atsakovų atstovė prieštaravo šio prašymo prijungimui prie bylos. Advokatė Laura Beinorienė argumentavo, kad ieškovas yra bankrutavęs, veiklos nebevykdė, tad Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ įsteigimas nelėmė jokios turtinės žalos senajam „Žalgiriui“. „Tų pajamų, kurias gavo atsakovas, ieškovas nebūtų gavęs“, – pabrėžė teisininkė.

„Mes įrodinėjame ne savo negautų pajamų dydį. Mes ieškinio reikalavimus siejame tik su pažeidėjo gauta nauda. Ar mes gautume tuos pinigus, ar negautume, žala yra apskaičiuojama pagal pažeidėjo gautą naudą“, – oponavo ieškovų advokatas E.Saukalas.

Teisėja Loreta Lipnickienė įvertino ieškovų prašymą kaip pagrįstą ir tenkintiną.

Ieškovai prašo teismo ne tik priteisti 100 000 Lt neturtinės žalos kompensaciją, bet ir uždrausti Vilniaus miesto futbolo draugijos (VMFD) „Žalgiris“ atstovams ateityje naudoti šį vardą.

Posėdis vyko dalykiškai, tačiau retsykiais prasiverždavo ir emocijos. Sykį teisėja net įspėjo, kad pašalins nedrausmingus žiūrovus iš salės.

„Žalgirio“ vardą naudojančios Vilniaus miesto futbolo draugijos atstovė savo ruožtu prašė į šią bylą trečiųjų asmenų teisėmis įtraukti naujojo klubo dalininkus. Anot advokatės, Vilniaus savivaldybė ir kiti rėmėjai turi teisę dalyvauti, nes irgi yra suinteresuoti sprendimu šioje byloje. Tačiau teisėja šį prašymą atmetė motyvuodama, jog nėra konkrečių duomenų, kad vienoks ar kitoks verdiktas gali turėti įtakos dalininkams.

Ieškovai savo ruožtu dar pateikė teismui prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. Jame kalbama apie tai, kad atsakovai šiuo metu jau platina abonementus į Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komandos rungtynes. Advokatas E.Saukalas aiškino, kad tokiu būdu žalos darymas tęsiamas, o komandos rėmėjai ir abonementus įsigiję sirgaliai bus nuskriausti, jei teismas pripažins V.Kastujevo atstovų ieškinį pagrįstu ir naujasis „Žalgiris“ bus priverstas nutraukti veiklą arba tęsti ją kitu pavadinimu.

Šį prašymą teismas išpręs vėliau.

Aptarusi dar keletą abiejų šalių prašymų ir prijungusi prie bylos kai kuriuos naujus įrodymus, teisėja paskelbė šioje byloje pertrauką iki vasario 24 dienos.

Savo ruožtu futbolo sirgaliai dar gerą pusvalandį nesiskirstė iš teismo rūmų, gyvai aptarinėjo posėdžio įspūdžius ir elitinės sostinės futbolo komandos perspektyvas.

„Per šitus teismus gali nelikti nė vieno „Žalgirio“, – blogiausią iš gresiančių scenarijų įvardijo vienas jų.

VIDEO: 15min.lt - Futbolo fanų apgultis teisme dėl ŽALGIRIO vardo

Kas yra kas?

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo komanda susikūrė 1962 m. Sovietmečiu klubas pasiekė puikių rezultatų, išugdė daugybę puikių futbolininkų, tačiau atgavus nepriklausomybę „Žalgiriui“ atėjo sunkūs laikai.
2006 m. klubo savininku tapo milijonierius V.Kastujevas, perpirkęs akcijas iš Janušo Lopučio. Tačiau 2008 m. V.Kastujevas Maskvoje pateko į kalėjimą, o jo išlaikomas „Žalgiris“ susidūrė su rimtomis finansinėmis problemomis ir tapo neveiksniu. Klubui buvo iškelta bankroto byla, komandos treneriai ir futbolininkai liko negavę atlyginimų. Skolos jiems iki šiol negrąžintos. V.Kastujevas valdė ne tik klubą, bet ir Antakalnyje, prestižinėje vietoje esančią „Žalgirio“ treniruočių bei poilsio bazę. Dabar iš jos liko tik griuvėsiai. Gelbėdami nykstančią legendinę komandą „Žalgirio“ žaidėjai ir sirgaliai 2009 m. įkūrė Vilniaus miesto futbolo draugiją „Žalgiris“. Debiutavęs LFF I lygoje po metų VMFD „Žalgiris“ sustiprėjo finansiškai ir jau žaidė Lietuvos futbolo A lygoje. Užpernai „Žalgiris“ laimėjo bronzos medalius, o pernai iškovojo sidabrą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min