Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 14d. 14:31

Teisme – Lietuvos Vyriausybės ir Europos Komisijos ginčas dėl SAPARD lėšų

Javai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Javai

Europos teisės departamentas prie Teisingumo ministerijos rengia ieškinį Europos Sąjungos Bendrajam Teismui dėl Lietuvos interesų gynimo ginče su Europos Komisija.

Tokiam sprendimui šią savaitę buvo pritarta Vyriausybės pasitarime, praneša Teisingumo ministerija.

Lietuvos Respublika, nesutikdama su Europos Komisijos nuomone,  jog mūsų šaliai reikia grąžinti dalį Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos programos (SAPARD) lėšų, kadangi jas gavusios įmonės bankrutavo, ginčys  sprendimą Teisme.

Vyriausybė įsitikinusi, kad  Europos Komisija ir valstybė narė įvykus netyčiniam projekto vykdytojo bankrotui turėtų dalintis finansinius nuostolius, tačiau Europos Komisijos priimtu sprendimu visi nuostoliai perkelti Lietuvos Respublikai.

Lietuvos nuomone, Europos Komisija nesilaikė bendradarbiavimo principo, įtvirtino SAPARD programos daugiametėje finansavimo sutartyje, o tai yra esminio procedūrinio reikalavimo pažeidimas. Europos Komisija ilgai neatsakinėjo į mūsų šalies institucijų, atsakingų už šios paramos administravimą, paklausimus, kuriuose buvo prašoma išaiškinti bendro pobūdžio nuostatas dėl skolų anuliavimo.  

„SAPARD lėšos, dėl kurių dalies panaudojimo kilo ginčas su Europos Komisija, buvo skirstomos Lietuvos įmonėms laikantis visų esminių lėšų skyrimui taikomų įsipareigojimų, t. Tai anksčiau buvo nustatę ir SAPARD grąžintinų lėšų administravimą tikrinę Europos Komisijos auditoriai“, – tvirtina Vyriausybė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min