Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 16d. 10:03

Teisme paaiškės šiukšlių rinkliavos teisėtumas

Šiukšlių konteineris
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Šiukšlių konteineris

Trečiadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas svarstys apeliacinį skundą dėl Klaipėdos rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą teisėtumo.

Seimo narių ir Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje prašymą dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą teisėtumo Klaipėdos apygardos administracinis teismas 2009-ųjų balandžio 3 d. atmetė kaip nepagrįstą. Todėl toks teismo sprendimas balandžio 16 d. buvo apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Seimo narys Evaldas Jurkevičius tvirtina, kad Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ir bendrovė „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ negina miestiečių interesų.

Šiuo metu Klaipėdoje rinkliava už komunalines atliekas skaičiuojama ne pagal šeimų narių skaičių, o pagal jų nuosavybės plotą.

Seimo narys tokią sistemą vadina nelogiška.

„Atrodo, kad „šiukšlina“ ne žmonės, o jų turimos nuosavybės plotai: būstai, balkonai, sandėliukai, sodų sklypeliai. Todėl ypač skaudžiai nukenčia vieniši pensininkai. Maža to, yra tokių atvejų, kai gyventojams atliekų tvarkymo paslaugos net nebuvo suteiktos, o pinigų reikalaujama. Žmonės piktinasi, bet valdžia to negirdi ir toliau plėšikauja. Tikiuosi, jog teismas padės apginti klaipėdiečius“, –  teigė politikas.

Beje, jis Seime yra įregistravęs Atliekų tvarkymo įstatymo 32 straipsnio pataisą. Jei ji būtų priimta, atliekų turėtojas galėtų pasirinkti: mokėti už faktinį šiukšlių kiekį ar atskirai už kiekvieną pilnametį šeimos narį.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min