Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 10d. 16:48

Teisme – visuomenės ir savivaldybės atstovų ginčas dėl „Lietuvos“ kino teatro pastato

Talkos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Apleistas „Lietuvos“ kino teatro pastatas, talkos akimirka.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pirmadienį atidėjo atnaujintos bylos pagal pareiškėjų Rasos Kalinauskaitės,Tomo Tomilino, Sauliaus Norvaišo ir Vytauto Damaševičiaus skundą Vilniaus miesto savivaldybės tarybai (tretysis suinteresuotas asmuo – UAB „Rojaus apartamentai“) nagrinėjimą dėl sprendimo, kuriuo buvo patvirtintas sklypo Pylimo g. 17, Vilniuje, detalusis planas, panaikinimo ir įpareigojimo surengti pakartotinį detaliojo planavimo svarstymą dalyvaujant visuomenei.

Pareiškėjai Rasa Kalinauskaitė, Tomas Tomilinas, Saulius Norvaišas ir Vytautas Damaševičius prašo Vilniaus apygardos administracinio teismo panaikinti kaip nepagrįstą ir neteisėtą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2008-07-18 sprendimą,  kuriuo buvo patvirtintas sklypo Pylimo g. 17, Vilniuje, detalusis planas,  ir įpareigoti Tarybą surengti pakartotinį detaliojo planavimo svarstymą dalyvaujant visuomenei.

Pasak pareiškėjų, Taryba, priimdama Sprendimą, pažeidė 1998-06-25 Orhuso konvenciją ir Vyriausybės 1996-09-18 nutarimu patvirtintus Visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo procese nuostatus; Tarybos patvirtintas detalusis planas priimtas nedalyvaujant visuomenės atstovams ir neatitinka detaliojo plano, kuris buvo svarstytas 2006-07-04 ir 2006-08-18 viešuose susirinkimuose su visuomene ir dėl kurio nebuvo prieita vieningos nuomonės.

Pareiškėjų teigimu, Taryba prieš detaliojo plano tvirtinimą, kuriame buvo padaryti esminiai pakeitimai, privalėjo pakartotinai svarstyti detalųjį planą kartu su visuomene. Esą miesto savivaldybė neteisėtai perdavė planavimo organizatoriaus teises sklypo valdytojui bendrovei „Rojaus apartamentai“, kuri valstybės institucijoms perdavė ne visuomenės siūlymus ir savo atsakymus į juos, o tik suvestinę, iš kurios nematyti pateiktų visuomenės siūlymų esmės.

Spalio 10 d. vykusiame teismo posėdyje pareiškėjai pateikė teismui patikslintą skundą, dėl kurio priėmimo teismas apsispręs per 7 dienas. Kadangi į posėdį neatvyko apie jį tinkamai neinformuotas vienas iš pareiškėjų bei dėl to, kad pareiškėjai pateikė teismui patikslintą skundą, nutarta bylos nagrinėjimą atidėti lapkričio 28 d., rašoma Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkės padėjėjos ryšiams su visuomene Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės pirmadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min