Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2014 11 27

Teismo sprendimas: Lrytas.lt už nukopijuotus 15min.lt straipsnius sumokės 25 tūkst. litų

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs naujienų portalo „15 min“ apeliacinį skundą, kuriuo ieškovas prašė įpareigoti „Lrytas“ išimti iš savo tinklalapio nukopijuotus straipsnius ir priteisti kompensaciją, ieškinį tenkino iš dalies. Teismas įpareigojo „Lrytas“ pašalinti iš naujienų portalo apeliaciniame skunde nurodytus straipsnius, pašalinti iš „15 min“ nukopijuotą straipsnio dalį. Be to, teismas nurodė sumokėti „15 min“ 25 tūkst. litų kompensaciją ir per 10 tūkst. litų bylinėjimosi išlaidų.
Bylos nagrinėjimas
Bylos nagrinėjimas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Teismas padarė išvadą, kad „Lrytas“, publikuodamas straipsnius, pažeidė „15 min“ autorių turtines teises, nustatytas Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir įpareigojo „Lrytas“ pašalinti iš naujienų portalo apeliaciniame skunde nurodytus straipsnius bei pašalinti iš „15 min“ nukopijuotą straipsnio dalį. Be to, „Lrytas“ privalo sumokėti „15 min“ 25 tūkst. litų kompensaciją ir per 10 tūkst. litų bylinėjimosi išlaidų.

Teisėjų kolegija pažymi, kad pirmosios instancijos teismas neteisingai aiškino ir taikė autorių teisės normas, nustatančias autorių teisių objektus ir autorių teisių apribojimo sąlygas.

„15 min“ apeliaciniame skunde nurodė, kad „Lrytas“ savo naujienų portale be „15 min“ sutikimo deda straipsnius, tapačius arba beveik tapačius naujienų portale www.15min.lt paskelbtiems straipsniams.

Teismo sprendime pažymima, kad „Lrytas“ perspausdino „15 min“ straipsnius ar jų dalis, nežymiai pakeisdamas kai kuriuos sakinius.

Apeliacinį skundą nagrinėjusi teisėjų kolegija nesutiko su „Lrytas“ bei pirmosios instancijos teismo teiginiu, kad „15 min“ straipsniai yra įprastinio pobūdžio informaciniai pranešimai apie įvykius, kurie nėra laikomi autorių teisių objektais ir nėra saugomi autorių teisių normomis.

Teismas išaiškino, kad straipsniuose ne tik „sausai“ pateikiamas įvykis, bet yra ir papildomų įvykio detalių, kurios sukuria individualiai išreikštą trumpą ir originalų pasakojimą apie įvykį, kuris laikytinas originaliu kūriniu, autorių teisių objektu.

Taip pat sprendime pažymima, kad „Lrytas“ perspausdino „15 min“ straipsnius ar jų dalis, nežymiai pakeisdamas kai kuriuos sakinius.

Teismas, atsižvelgdamas į visas bylos aplinkybes, padarė išvadą, kad ,,Lrytas“, publikuodamas straipsnius, pažeidė ,,15 min“ autorių turtines teises, nustatytas Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 15 str. 1 d.

Jei ,,Lrytas“ per nustatytą terminą neatliks teismo nurodytų veiksmų, už kiekvieną teismo sprendimo nevykdymo dieną mokės 500 litų dydžio baudą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius