Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismui perduota byla dėl statybos inspektoriaus kyšininkavimo

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnas nestabdė neteisėtų statybų, o per tarpininką reikalavo sumokėti jam 2000 litų kyšį.

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl galimo kyšininkavimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 225 straipsnio 2 dalį pareikšti Šiaulių apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento Statybos ir statinių naudojimo valstybinės priežiūros skyriaus vyriausiajam specialistui Z.K.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Z.K., žinodamas, kad Šiaulių mieste be statybos leidimo yra rekonstruojamas pastatas, nesiėmė teisės aktuose numatytų privalomų savavališkos statybos padarinių šalinimo priemonių, o per bendrininką iš statybos darbus vykdžiusios bendrovės direktoriaus reikalavo 2000 litų, teigiama STT pranešime.

Z.K. kyšio reikalavo už tai, kad nesurašytų savavališkos statybos akto ir statybos sustabdymo akto, medžiagos dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo neperduotų Šiaulių apskrities viršininkui, o darbus vykdžiusi bendrovė išvengtų administracinės atsakomybės.

Šiaulių miesto apylinkės teismo sprendimu ikiteisminio tyrimo laikotarpiu statybos inspektorius Z. K. buvo nušalintas nuo pareigų.

Ikiteisminis tyrimas STT Šiaulių valdyboje buvo pradėtas 2009 m. rugsėjo 29 d. Jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Kaltinamasis aktas kartu su bylos medžiaga 2010 m. sausio 29 d. perduotas Šiaulių miesto apylinkės teismui.

Šio ikiteisminio tyrimo metu V.N., STT pareigūnų apklausiamas liudytojas, davė melagingus parodymus, todėl dėl šios nusikalstama laikomos veikos pradėtas atskiras ikiteisminis tyrimas ir medžiaga teismui bus perduota artimiausiu metu.

Už melagingų parodymų davimą liudytojas atsako pagal BK 235 straipsnį, kurio 1 dalyje nustatyta, kad asmuo, įvykdęs tokį nusikaltimą, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min