Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 30d. 13:26

Teismus siūloma jungti, o jų buhalteriją centralizuoti

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas

Siekiant efektyviau organizuoti teismų darbą, nuo kitų metų gegužės siūloma sujungti dalį teismų bei centralizuoti jų buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlymu, optimizuojant teismų ir teisėjų darbo krūvį, didinant teismų išlaikymui skiriamų lėšų panaudojimo efektyvumą bei taupant teismų ūkines išlaidas reikia sujungti dalį apylinkių teismų.

Teisingumo ministerijos parengtuose įstatymų projektuose numatoma, kad nuo kitų metų gegužės mėnesio bus nustatytos 3 apylinkių teismų veiklos teritorijos, vietoje dabar esančių 7. Prie Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo bus jungiami Vilniaus miesto 2 apylinkės bei Vilniaus miesto 3 apylinkės teismai, Kauno miesto ir Kauno rajono apylinkių teismai sujungti į Kauno apylinkės teismą, o Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono apylinkių teismai – į Šiaulių apylinkės teismą. Paskaičiuota, kad įgyvendinus šiuos sprendimus, piniginių lėšų ekonomija darbo užmokesčiui su įmokomis „Sodrai“ pirmaisiais reformos metais sudarytų 854 tūkst. litų, o preliminariai vėlesniais metais dar apie 1,16 mln. litų.

Taip pat R.Šimašius siūlo teismų buhalterinę apskaitą tvarkyti centralizuotai. Tai daryti būtų patikėta Nacionalinei teismų administracijai. Šiuo metu kiekviename miesto ir rajono apylinkės teisme buhalterinę apskaitą tvarko kiekvienas teismas atskirai. Lietuvos teismuose iš viso dirba 85 finansininkai, kurių darbo užmokesčiui ir „Sodrai“ skiriama 3,6 mln. litų. Perdavus buhalterinę apskaitą Nacionalinei teismų administracijai ir joje įsteigus centralizuotą Finansų skyrių, Lietuvos teismų buhalterinę apskaitą tvarkytų 7 finansininkai ir teismuose liktų po 1 buhalterio-finansininko etatą. Preliminariai tai leistų sutaupyti 1,6 mln. litų.

„Sumažėjus apylinkių teismų, kaip savarankiškų institucijų, skaičiui, bus galima išspręsti teismų darbo krūvio problemas, racionaliau paskirstyti bylas bei didinti teismų veiklos kokybę. Tuo pačiu bus efektyviau naudojamos teismų veiklos administravimui skiriamos lėšos. Priėmus šiuos sprendimus atitinkamai sumažės ir teismų darbuotojų skaičius – teismo pirmininkų, teismų finansininkų ir kt., tad atsiras galimybė šias lėšas panaudoti teismų darbo sąlygų gerinimui, teisėjų ir aptarnaujančio personalo kvalifikacijos kėlimui ir kitoms reikmėms“, – sako R.Šimašius. Ministras pabrėžė, kad įgyvendinant šiuo pokyčius pačių teisėjų skaičius mažinamas nebus.

Šiuo metu įstatymo projektas yra pateiktas Vyriausybei svarstyti. Jei jam bus pritarta, vėliau dar sprendimą dėl siūlymų turės priimti ir Seimas. Išsamiau su įstatymo projektu galite susipažinti internete.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min