TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Telefono netekusiam vilniečiui policija pasiūlė jį pačiam su draugais atsiimti iš vagies

"iPhone" telefonas
„Scanpix“ nuotr. / "iPhone" telefonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš metus brangaus telefono netekęs vilnietis Linas įsitikino, kad jei nori, jog kažkas būtų padaryta gerai – daryk pats. Jis teigia, kad policija ilgai nepajudino nei piršto, nors žinojo, pas ką yra jo telefonas. Dar daugiau – pareigūnai pasiūlė vaikinui pačiam atsiimti telefoną iš jį turinčio žmogaus, o jei bijo tai daryti vienas – pasikviesti draugų. Tuo metu policijos atstovai aiškina, kad vaikinas pats kaltas, nes nurodė, jog telefonas ne pavogtas, o dingo neaiškiomis aplinkybėmis.

Vilniuje gyvenantis Linas 15min.lt pasakojo, kad telefoną „iPhone 5” prieš metus iš jo kišenės ištraukė autobuse.

Jis teigė kreipęsis į Vilnius 1-ąjį policijos komisariatą ir parašęs pareiškimą, davęs telefono IMEI kodą, kuris naudojamas norint susekti telefoną ir blokuoti vogtų aparatų mobilųjį ryšį.

Po kurio laiko, anot Lino, policija jam pranešė, kad ikiteisminis tyrimas nebus pradėtas, nes pareigūnams trūksta duomenų.

Pamiršti šios istorijos vaikinui neleido tai, kad jis vis dar kas mėnesį moka įmokas už pustrečio tūkstančio litų kainuojantį aparatą.

Pamiršti šios istorijos vaikinui neleido tai, kad jis vis dar kas mėnesį moka įmokas už 2 500 litų kainuojantį aparatą.

Pasiūlė pačiam su draugais atsiimti telefoną

„Prieš porą savaičių man paskambino vaikinas iš Kauno ir pasakė, kad mano telefonas – pas jį, jis paaiškino aparatą nusipirkęs pagal skelbimą už 400 Lt, – pasakojo Linas. – Telefone yra programėlė, kuri, neįvedus slaptažodžio, blokuoja telefoną ir duoda jo savininko kontaktą. Jis man pasiūlė arba pirkti telefoną, arba parduoti jam savo slaptažodį.“

Linas nusprendė, kad dabar policija jam padės, todėl iškart kreipėsi į pareigūnus, tačiau policijos požiūris jį apstulbino.

„Policijoje man pasakė, kad reikia iš naujo rašyti pareiškimą, o galiausiai pasakė, kad tyrimas užtruks apie dešimt dienų. Aš pasipiktinau – per tiek laiko telefonas ir vėl dings. Pareigūnas pažiūrėjo į mane ir pasakė: "Na, nežinau, nežinau", – piktinosi Linas.

Jis nusprendė tempti laiką ir užkalbėti dantis jo telefoną turinčiam kauniečiui, kol policininkai atliks savo darbą, tačiau šiems nepavyko pagal telefono numerį nustatyti, kas tas kaunietis, nes jis naudojosi išankstinio mokėjimo kortele.

Tuomet Linas išgirdo pareigūnų pasiūlymą pačiam nuvykti į Kauną arba jo telefono turėtoją prisivilioti į Vilnių.

Aš jiems pasakiau, kad jeigu jis atvažiuos su draugais, tai galiu likti ne tik be telefono, bet ir be pinigų bei dantų nespėjęs jokių policininkų pasikviesti.

„Man sakė, kad suorganizuočiau susitikimą, o tada skambinčiau į policiją. Aš policininkui pasakiau – gerai, tarkime, jis atvažiuoja į Vilnių, ar negaliu į susitikimą važiuoti iškart su policininku? Man atsakė, kad patruliai yra labai užimti ir negali taip švaistyti laiko, – pasakojo pašnekovas. – Aš jiems pasakiau, kad jeigu jis atvažiuos su draugais, tai galiu likti ne tik be telefono, bet ir be pinigų bei dantų, nespėjęs jokių policininkų pasikviesti. Į tai man atsakė: Ir jūs pasikvieskite draugų. Aš nebeturėjau žodžių.“

Linas: tyrimą turėjau atlikti pats

Linas piktinosi, kad jam vis dar tenka mokėti įmokas už  2,5 tūkst. Lt vertės telefoną, ir vienintelis būdas jį atgauti – vėl nupirkti iš žmogaus, kuris jį arba pavogė, arba iš tiesų nupirko iš vagies.

Linas pats ėmėsi tyrimo – susirado jo telefoną turintį asmenį „Facebook“ socialiniame tinkle, policijai pateikė jo vardą ir pavardę.

Galiausiai jam pavyko įkalbėti pareigūnus susisiekti su šiuo žmogumi, o jis, sulaukęs pareigūnų dėmesio, pažadėjo, kad telefoną atneš į policijos komisariatą.

„Socialinis tinklas puikiai pasitarnavo, žinoma, ten galėjo būti nurodyta netikra informacija, bet radau, kada jis gimęs, kur mokėsi, kitus duomenis. Neabejoju, kad tai padėjo policijai, tik keisčiausia, kad tyrimą turėjau atlikti aš“, – stebėjosi jis.

Policija teisinasi, kad Linas nesakė, jog jo telefoną pavogė

Vilniaus 1-ojo policijos komisariato atstovai 15min.lt atsiųstame komentare teigė, kad Linas pareiškime nurodė, jog telefonas dingo neaiškiomis aplinkybėmis, o ne buvo pavogtas.

„Skundas komisariate buvo užregistruotas, paskelbta telefono paieška, atlikta telefono tarptautinio judriojo ryšio įrenginio identifikatoriaus kontrolė, atlikus patikrinimą ir nenustačius nusikalstamos veikos požymių, priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą“, – rašoma atsakyme.  

Policija teigia, kad Linas neapskundė atsisakymo pradėti ikitesminį tyrimą, jo nepanaikino ir Vilniaus apylinkės prokuratūra.

Pagal antrąjį Lino skundą, kuriame jis nurodė, kad į jį kreipėsi kaunietis, turintis telefoną, komisariate atliekamas patikrinimas.

Policijos duomenimis, telefonas yra atneštas į policiją.

„Pilietis skundus surašė pats savo ranka, jis visur akcentavo, kad telefonas nebuvo pavogtas, jis buvo pamestas, o policija pamestų daiktų neieško, kol nėra duomenų, kad jis gali būti vogtas. Todėl keista, kad dabar jau kalbama apie telefono vagystę“, – teigia pareigūnai.

Nuo sausio vogtus daiktus jau ras lengviau?

Kriminalinės policijos biuras 15min.lt paaiškino, kad informacija apie vogtus daiktus yra skelbiama registre.

Nuo sausio tvaka keisis – dėl pavogtos įrangos, turinčios IMEI kodus, bus automatiškai siunčiamos užklausos ryšio operatoriams ir nustatoma jų buvimo vieta.

„Dėl visų pavogtų mobiliojo ryšio telefonų ar kitos įrangos reikėjo atskira tvarka kiekvieną kartą užklausinėti ryšio operatorių atskirai pagal kiekvieną atskirą IMEI ir atskirą ikiteisminio tyrimo bylą. Kasmet paskelbiama apie 5 000 vogtų numeruotų daiktų paieška“, – teigiama atsakyme.

Pasak biuro atstovų, nuo sausio tvarka keisis – dėl pavogtos įrangos, turinčios IMEI kodus, bus automatiškai siunčiamos užklausos ryšio operatoriams ir nustatoma jų buvimo vieta. Tai reiškia, kad kiekvienu atveju pareigūnams nereikės rašyti paklausimų operatoriams.

„Todėl automatiškai bus tikrinamas kiekvienas toks atvejis, tai nepriklausys nuo tyrėjo veiksmų, noro ar kitų aplinkybių“, – rašo pareigūnai. Kriminalinės policijos biuro atstovai teigia, kad pagal šią tvarką surasti prarastus daiktus bus lengviau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min