Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sąskaitos už radijo tašką – paskutinių lengvatikių gaudymas

Licencija retransliuoti laidinio radijo tinklais programas įstaigai „Teleradijo kompanija Hansa“ panaikinta nuo rugsėjo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Licencija retransliuoti laidinio radijo tinklais programas įstaigai „Teleradijo kompanija Hansa“ yra panaikinta.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ne vienerius metus gyventojams nervus gadinusi VšĮ „Teleradijo kompanija Hansa“ prieš Naujuosius atkuto – išsiuntinėjo raginimus susimokėti radijo taško mokestį. Manoma, kad įstaiga bando išgaudyti paskutinius lengvatikius, nes nujaučia artėjantį galą – kitų metų pradžioje teisėsauga ketina baigti dėl jos veiklos pradėtą ikiteisminį tyrimą.

„Teleradijo kompanijos Hansa“ vardas spaudoje linksniuotas kelerius metus – gyventojai žiniasklaidai skundėsi gaunantys sąskaitas už radijo tašką, apie kurio egzistavimą jie net nežinojo ir su VšĮ nebuvo sudarę jokių sutarčių.

Pastarąją savaitę vis daugiau žmonių ėmė skųstis ir vėl gavę tokias sąskaitas.

Manau, kad jie, žinodami, jog teisėsauga jų atžvilgiu atlieka tyrimą, dabar vadovaujasi principu – surinkti pinigus kiek dar pavyks, - sakė V.Popandopula.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) teisininkas Viktoras Popandopula 15min.lt sakė skundų dėl VšĮ siunčiamų sąskaitų sulaukiantis nuolat, tačiau pastaruoju metu jaučiamas jų padaugėjimas.

Anot pašnekovo, skundų skaičius išauga, kai bendrovė gyventojams išsiuntinėja sąskaitas, o šie nesupranta, už ką turi mokėti.

„Stengiamės nuraminti žmones, kad jie nesijaudintų dėl piktų antstolių ar įtraukimo į skolininkų registrą. Pažadame žmonėms, kad jeigu kiltų problemų ir kažkas pamėgintų piktavališkus ketinimis įgyvendinti, mes stosime į jų pusę ir teismo procese“, – sakė jis.

Už radijo taško atjungimą – 15 Lt, po to – vėl sąskaitos

Su „Teleradijo kompanijos Hansa“ generaliniu direktoriumi Jonu Rimkumi 15min.lt penktadienį susisiekti nepavyko.

Įstaigos interneto tinklalapyje nurodytu telefonu pabendrauti su jos atstovais negalima – atsiliepia autoatsakiklis: „Jeigu skambinate dėl gedimo ar pasiūlymo, nurodykite kontaktus, jeigu nurote atsisakyti laidinio radijo paslaugos, pašte sumokėkite 15 litų techniko iškvietimo mokestį, ir paslauga jums bus atjungta“.

Anot V.Popandopulos, šio mokesčio sumokėjimas dar negarantuoja, kad žmogus nebegaus sąskaitų už radijo tašką. „Dažniausiai šio mokesčio sumokėjimas nepadeda“, – sakė jis.

Įstaigos vadovas J.Rimkus portalui delfi.lt sakė, kad gyventojai gauna sąskaitas, nes „Teleradijo kompanija Hansa“ nespėja nutraukti sutarčių. „Nutraukti iš karto visur ir vienu kartu, kaip sakant, neišeina dėl techninių pajėgumų. Mes nutraukinėjame palaipsniui, pradedant iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Druskininkų. Dar yra tokių, kurie nori mokėti ir mūsų prašo veiklos nenutraukti“, – aiškino jis.

V.Popandopula sakė, jog tokie J.Rimkaus aiškinimai jo neįtikina. „Teko dalyvauti šios įstaigos veiklą svarstant Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Daug ten pasakų buvo sekta apie tai, kaip jie nespėja, dar kažką. Aš tais pasakojimais linkęs stipriai abejoti. Manau, kad jie, žinodami, jog teisėsauga jų atžvilgiu atlieka tyrimą, dabar vadovaujasi principu – surinkti pinigus kiek dar pavyks“, – sakė pašnekovas.

Anot jo, anksčiau šis mokestis gyventojams būdavo įskaičiuotas į kitas paslaugas ir jie net nežinodavo, kad toks radijas jų name kažkada buvo. Daugiabučius administruojančioms įmonėms nutraukus sutartį su „Teleradijo kompanija Hansa“, ši ėmė siųsti sąskaitas tiesiai gyventojams.

„Jeigu ateina koks nors „verslininkas“, kuris pasako, kad jeigu anksčiau mokėjai, ir dabar privalai mokėti ir kad tu man patvirtinai savo norą, ir niekur nepabėgsi, čia yra Ostapo Benderio verti pasakojimai“, – sakė LRTK teisininkas.

Vartotojų teisių sargai skyrė baudą

LRTK ne pirmą kartą yra viešai pareiškusi, kad „Teleradijo kompanija Hansa“ apskritai negali teikti paslaugų, nes neturi tam licencijos. Įstaigos atstovai į tai atkirsdavo, jog jokių licencijų jiems nereikia, viskas teisėta ir be jų.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius dėl įstaigos veiklos yra pradėjęs ikiteisminį tyrimą. Pasak V.Popandopulos, už šį tyrimą atsakingas pareigūnas jam sakė, jog tyrimas bus baigtas jau sausio mėnesį.

Priminsime, kad šių metų rugsėjį Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba įstaigai skyrė 15,5 tūkst. Lt baudą. Buvo nustatyta, kad „Teleradijo kompanija Hansa“ susimokėti reikalauja nepagrįstai, nes nėra su gyventojais sudariusi sutarčių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min