TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teleradijo kompanijai „Hansa“ už neteisėtas retransliacijas skirta 15 000 eurų bauda

Licencija retransliuoti laidinio radijo tinklais programas įstaigai „Teleradijo kompanija Hansa“ panaikinta nuo rugsėjo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kabelinio radijo imtuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Programos kabeliniu radiju buvo retransliuojamos neteisėtai. Ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme paskelbta, kad VŠĮ „Teleradijo kompanija Hansa“ neteisėtai kabeliniu radiju retransliavo „LRT radijas“ ir „Dorožnoje radijo“ programas. Teismas juridiniam asmeniui skyrė 15 tūkstančių eurų baudą.

Taip pat teismas nusprendė konfiskuoti 11 tūkstančių eurų kaip nusikalstamos veikos rezultatą – byloje neginčijamai nustatyta, kad juridinis asmuo šias lėšas gavo vykdydamas neteisėtą veiklą.

Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymas nurodo, kad retransliavimas kabeliniais radijo tinklais turi būti licencijuojamas. Lietuvos radijo ir televizijos komisija sustabdė VŠĮ „Teleradijo kompanija Hansa“ išduotų transliavimo licencijų galiojimą dar 2011 metais dėl laiku nesumokėto mokesčio ir kitų pažeidimų. Taigi, kabeliniais radijo tinklais programos „Lietuvos radijas“ ir „Dorožnoje radijo“ buvo transliuojamos neteisėtai.  

Kompanija jau anksčiau yra bausta administracine tvarka, tačiau po nuobaudos paskyrimo savo neteisėtos veiklos nenutraukė ir tai rodo norą neteisėtai pasipelnyti bei veiklos sistemiškumą, pastovumą. Taigi, juridinis asmuo veikė tyčia, pažymima Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Guodos Paužaitės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Neteisėtas programų retransliavimas vyko 2012 m. balandžio – 2013 m. sausio laikotarpiu. Per jį juridinis asmuo gavo ne mažiau 483 994 litų (per 140 tūkstančių eurų) pajamų.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min