TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Telšiškiai patyrė šoką išsigandę, kad vagys pagrobė miesto eglę

Telšiuose vyko eglės kraustynės
G.Akavickienės nuotr. / Telšiuose vyko eglės kraustynės
Šaltinis: 15min
0
A A

Žemaitijos sostinėje nutiko dar negirdėta kuriozinė istorija su kalėdine egle. Trečiadienį miestelėnai išsigando, kad vagys pagrobė centrinėje Turgaus aikštėje pirmadienį pastatytą žaliaskarę. Socialiniuose tinkluose užvirė diskusija dėl pradingusios eglės.

Susisiekus su Telšių miesto seniūnu Kaziu Lečkausku, paaiškėjo, kad kriminalo nėra. Pasirodo, Varnių seniūnijos miške užaugusią eglę pargabenus į Telšius, nuspręsta, kad ji per prasta. „Girioje eglė atrodė vienaip, o pastačius atviroje miesto aikštėje – kitaip“, – paaiškino seniūnas.

Svarstant, kaip sutvirtinti eglės šakas, kad atlaikytų papuošimus, problema išsisprendė savaime. Į Telšių seniūną kreipėsi Degaičių gyventojai, savo kieme per 30 metų užauginę gražuolę sidabrinę eglę. Degaitiškiai Marytė ir Leonas Špakauskai Žemaitijos sostinei padovanojo arti 11 metrų aukščio spygliuotį.

Iš miško į Telšius su policijos palyda pargabenta žaliaskarė iš Turgaus aikštės persikėlė į Katedros aikštę, kur įsitaisiusi tarp pastatų labiau tinka.

G.Akavickienės nuotr./Telšiuose vyko eglės kraustynės
G.Akavickienės nuotr./Telšiuose vyko eglės kraustynės

Pasirodo, kai nori už dyką papuošti miesto erdves, kyla nemenkų problemų. Nors Telšiai šiais metais gavo garbingą Lietuvos kultūros sostinės titulą, pinigų miesto pažibai seniūnija negavo nė cento. Eurus surijo Lietuvos kultūros sostinės 2016 darbuotojų atlyginimai, renginiai.

Telšių seniūnas K.Lečkauskas papasakojo, kad kasmet vis sunkiau rasti gražuolę eglę. „Šiemet gavome 12 gyventojų pasiūlymų rinktis egles iš jų kiemų, tačiau nė viena netiko: tai per žema, tai šakų per mažai“, – apgailestavo seniūnas.

Ieškodamas tos vienintelės, Telšių seniūnas su girininkais klampojo per miškus, kol Varnių girininkijoje atrado, kaip tuomet atrodė, tinkamą. „Eglę naktimis sapnavau mėnesį“, – rūpesčiu pasidalino K.Lečkauskas.

Gražėjančiais Telšiais besirūpinantis seniūnas tikisi, kad šešerius metus naudojamos girliandos dar švies, vienas kitas žaislas nupirktas iš sutaupytų lėšų. Be to, Seniūniją gelbėja Telšių Naujamiesčio mokykla, kurios darbščios mokytojos su auklėtiniais iš šiaudų sukūrė žaisliukus pagrindinei miesto eglei ir Advento vainikui prie Telšių katedros.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min