15min be reklamos
2023 02 02, 14:20

Telšių aplinkosaugininkai: iš bankrutuojančios bendrovės „Srava“ teritorijos išvežta 671 tona atliekų

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) praneša, kad po ilgų teisinių procesų iš bankrutuojančios UAB „Srava“ teritorijos Telšiuose išvežta ir atliekų tvarkytojams perduota 671,289 t atliekų. Jų įmonės teritorijoje buvo likę po trijų gaisrų 2012 ir 2013 m, pranešė AAD.
Telšių aplinkosaugininkai: iš bankrutuojančios bendrovės „Srava“ teritorijos išvežta 671 tona atliekų 
Telšių aplinkosaugininkai: iš bankrutuojančios bendrovės „Srava“ teritorijos išvežta 671 tona atliekų  / Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų šioje teritorijoje buvo likę, nes pagrindinė įmonės veikla buvo didmeninė ir mažmeninė prekyba cheminėmis medžiagomis ir preparatais, taip pat sandėliuose cheminės medžiagos buvo gaminamos ir fasuojamos.

Privalomuosius nurodymus sutvarkyti atliekas Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos (AAI) pareigūnai įteikė iškart po gaisrų, bet UAB „Srava“ jų nevykdė teisindamasi, kad draudimo kompanija nedengia nuostolių.

Visais atvejais, neįvykdžius privalomojo nurodymo reikalavimų, atsakingiems asmenims buvo pritaikytos administracinės baudos bei juridinio asmens padaryto aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo protokolai. 

„Departamentas ėmėsi visų būtinųjų veiksmų, kad atliekos būtų sutvarkytos ir išvengta pavojaus tiek aplinkai, tiek žmonėms. Be privalomųjų nurodymų, buvo kreiptasi į Telšių apylinkės teismą, vėliau teismo sprendimas perduotas vykdyti antstoliui. Kadangi bendrovė teismo sprendimų ir toliau nevykdė, buvo kreiptasi į Telšių AVPK kriminalinės policijos tyrimo skyrių dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo“, – sakė Telšių AAI viršininkė Renata Stankuvienė.

2021 m. bankroto administratorius ėmėsi vykdyti departamento nurodymus, bet sutvarkė tik 44,7 t atliekų.

„Svarbu tai, kad visi teisiniai procesai dabar jau užbaigti. Pernai Regionų apygardos administracinis teismas tenkino departamento prašymą ir įpareigojo bankroto administratorių sutvarkyti atliekas. Šių metų sausį atlikę bankrutavusios UAB „Srava“ teritorijos ir pastatų apžiūrą, nustatėme, kad visos atliekos, t. y. 671,289, yra sutvarkytos“, – sakė R. Stankuvienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie 15min